Pereiti prie turinio
oksana

kiliminės dangos valymas

Rekomenduojami pranešimai

padėkit prašau man reikia butinai išvalyti kiliminę dangą.jį ištepta nuo v??im?lio guminių ratų.juoda spalva.

kuom ir kaip valote-gal galite pasidalinti. :hm:


oksana1.gifDovanėlėflow9.gifflow14.gifVIP.giflabas.gifpagalba.gifflow9.gifforumo%20simpatija.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

na ar kas nors zinote kaip ir kuom galima isvalyti kilimine danga?

Nicole nepadeda man vaikiskos dregnos serveteles-pasilieka nuo ju baltos demes :verkiaa:


oksana1.gifDovanėlėflow9.gifflow14.gifVIP.giflabas.gifpagalba.gifflow9.gifforumo%20simpatija.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O kodel tu nenori paieskoti specialaus demiu valiklio parduotuveje :mirksiukas[1]: Kiek ieskojau internete, niekur nera tiksliai parasyta, kaip valyti butent tavo demes, bet gal pades kuris nors is siu patarimu :mirksiukas[1]:

 

Bendrieji patarimai

 

  • Nelaukite, kol išsipylęs skystis virs dėme – veikite žaibiškai.
  • Jei naudojate valomąją priemonę – visada patikrinkite jos veikimą mažai matomoje vietoje.
  • Jokiu būdu netrinkite dėmės – tik nusausinkite spaudimu.
  • Valydami dėmę geriau naudokite vandenį nei šampūną.
  • Jeigu nutarėte panaudoti šampūną – valykite juo visą dangos plotą.

Dėmių valymas

Jei dangoje atsirado dėmė – reikia ją tučtuojau sausinti skudurais arba popieriniais rankšluoščiais. Galima juos patiesti ir kuriam laikui prislėgti sunkiu daiktu. Paskui patartina naudoti dėmių valiklį. Jis išvalo rašalo ir tušinuko, ketčupo, alaus, uogienės, vaisių ir sulčių, kraujo, koka kolos, kiaušinių, likerio, raudonojo vyno, šlapimo dėmes.

 

Jei valiklio n?ra – nenusiminkite. Rekomenduojame kelet? „liaudi?kų” receptų, kurie veikia labai efektyviai!

 

Gėrimai, sultys

Nusausinkite. Paskui gausiai drėkinkite – ir vėl sausinkite. Jei reikia – atlikite tai kelis kartus.

 

Alus, vynas, kava, arbata, odekolonas

Kuo geriau nusausinkite! Tada neutralizuokite skystį stalo acto tirpalu (1/3 stiklinės acto ir 2/3 stiklinės vandens). Toliau elkitės kaip ir su vaisvandenių dėmėmis.

 

Vandeniniai dažai, kraujas

Neutralizuokite dėmę, apipurškę ją amoniako tirpalu (1 šaukštas amoniako pusei stiklinės vandens). Toliau plaukite dėmę vamdeniu, tačiau tik šaltu, nes karštas gali ją užfiksuoti visiems laikams.

 

Kiaušiniai, ekskrementai, šlapimas, vėmalai

Pašalinkite masę aštria mentele ar peiliu. Tada nusausinkite. Neutralizuokite dėmę amoniako tirpalu ir gausiai plaukite vandeniu. Netrinkite dangos ir venkite sukamųjų judesių, nes galite pažeisti dangos pluošto struktūrą.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

seip siuliciau pabandyti kilimu valikli Carpet & Upholstery is AMWAY arba L.O.C. universalu valikli.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

KAIP išsirinkti ir prižiūrėti grindų dangą

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Paprastai kilimą ar kiliminę dangą renkamės pagal spalvą, deriname prie sienų, baldų. Tačiau nepamirškime pasižiūrėti, iš kokio pluošto – sintetinio ar natūralaus – mūsų pasirinktas gaminys. Nuo to priklauso šios grindų dangos savybės bei paskirtis.

 

 

 

 

 

Sintetinė danga atspari mechaniniam gniuždymui, dilimui, drėgmei, cheminių medžiagų poveikiui, slopina triukšmą. Ją rekomenduojama tiesti ir vonios kambaryje. Tuo tarpu natūrali – neatspari drėgmei, joje gali atsirasti grybelis.

 

Tačiau sintetinė danga turi ir trūkumų. Nauja ji gali skleisti nemalonų kvapą. Taigi reikia gerai vėdinti patalpas. Ši danga įsielektrina vaikštant ar valant dulkų siurbliu, todėl labiau nei natūrali sugeria dulkes ir rūkalų kvapus. Jeigu namuose yra naminių gyvūnų, tai nusišėrę jų plaukai bei dulkės nusėda ir prilimpa prie tokio kilimo.

 

Susikaupusios dulkės gali sukelti alergiją, todėl sintetinio kilimo nereikėtų tiesti vaikų kambaryje. Vaikai daugiausia laiko praleidžia ant grindų, todėl jiems ypač reikalinga natūrali kiliminė danga. Ji geriau išlaiko šilumą, ant jos maloniau sėdėti bei vaikščioti. Natūrali danga neįsielektrina, nesudaro elektrostatinio krūvio, daug mažiau kaupia dulkes.

 

* * *

 

Tinkamai prižiūrimas kilimas tarnaus ilgai. Kad kuo mažiau nusidėvėtų, po juo padėkite veltinį arba guminį paklotą. Kiliminę dangą rekomenduojama priklijuoti prie grindų. Aišku, tokiu atveju antrą kartą tos dangos nebepanaudosite, tačiau nepriklijuotas pagrindas juda kartu su visa danga, todėl daug greičiau nusidėvi.

 

Kilimai ar kiliminės dangos valomi sausuoju ir šlapiuoju būdu. Prieš valydami šią dangą šlapiuoju būdu, ją gerai išsiurbti. Tada dangą padenkite specialiomis putomis. Lukterėję siurblio antgaliu arba drėgna kempinėle nuvalykite putas. Šitaip kilimai turėtų būti valomi bent kartą per metus.

 

Jei sutepėte kilimą ar kiliminę dangą, stenkitės kuo greičiau išvalyti. Tada reikės tik sauso skudurėlio, šilto vandens ir skalbiklio. Atsiradusią dėmę nusausinkite, tada valykite ją iš krašto į vidų, kad neplistų į šonus. Jokiu būdu netrinkite! Įsisenėjusias dėmes valykite specialiais dėmių valikliais. Panaikinę dėmę, kilimą ar kiliminę dangą nusausinkite, padenkite putomis ir išvalykite.

 

Ant vilnonio kilimo atsiradusias pelenų dėmes pabarstykite druska ir po 5 minučių valykite šepečiu, suvilgytu karštu vandeniu, į kurį įpilta acto ir amoniako.

 

Riebalų dėmėmis suteptą kilimo vietą pabarstykite talku arba miltais. Jeigu tai nepadeda, trinkite šią vietą stambiomis benzine pavilgytomis medžio pjuvenomis, kurias paskui ilgesniam laikui palikite ant dėmės.

 

Arbatos arba kavos dėmes valykite šaltu vandeniu, įlašinę kelis lašus amoniako.

 

Jei ant kilimo išliejote rašalą, tuojau pat tą vietą apibarstykite storu druskos sluoksniu – druska jį sugers. Senas rašalo dėmes iš kilimo valykite spiritu, šviežiomis citrinų sultimis arba citrinos rūgštimi. Išvalytą vietą nuplaukite vandeniu ir sausai ištrinkite linine šluoste.

 

Padažų, majonezo dėmes galite pašalinti valytu benzinu. Ką tik atsiradusią dėmę nedelsdami plaukite šiltu vandeniu.

 

Raudono vyno, vaisių sulčių dėmės valomos šaltu vandeniu su trupučiu amoniako hidroksido.

 

Ant kilimo patekusių suodžių dėmes apibarstykite druska ir po valandos valykite šepečiu.

 

Sausuoju būdu kilimai ar kiliminės dangos valomi cheminėje valykloje. Tai rekomenduojama padaryti kas trejus metus. Atsiminkite, kad sintetinė kiliminė danga ilgainiui senėja, o patalpoje išsiskiria daug organinės kilmės dulkių. Jų dalelytės kybo ore, maždaug pusmetrio aukštyje nuo grindų, patenka į vaikų kvėpavimo takus ir gali sukelti alergines ligas.


Dovanėlėflow9.giflabas.gifgrom.gifkonnsultantas.gifcompliment.gifforumo%20simpatija.gif

 

esufainuole.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiliminių dangų ir kilimų valymo ypatumai

 

Visi norime, kad mūsų kilimai ir kiliminės dangos išliktų nepasikeitusios ilgą laiką. Tačiau kaip to pasiekti?

 

Svarbiausia tinkamai prižiūrėti. Priežiūra nėra labai sudėtinga. Tereikia vadovautis kilimų ir kiliminių dangų priežiūros instrukcijomis.

 

Vienas iš pagrindinių priežiūros veiksmų - siurbimas. Tai derėtų atlikti bent du, tris kartus į savaitę. Siurbti kilimus būtina todėl, kad juose greitai kaupiasi nešvarumai, kuriuos vėliau gali būti labai sunku pašalinti. Todėl kilimuose gali atsirasti daug abrazyvinių medžiagų, kurios gali pakenkti kilimui ar kiliminei dangai. Tokia danga po kiek laiko jau nebebus tinkama naudoti.

 

Net jei ir dažnai siurbiate, kambaryje vis tiek laikas nuo laiko kaupiasi ir riebalų nuosėdų. Tokiais atvejais būtinas giluminis valymas. Geriausia šį darbą patikėti profesionalams, nes toks valymas reikalauja papildomų žinių ir patirties.

 

Jei nusprendėte valyti patys, reikėtų žinoti, kad tokiems darbams naudojami plaunantieji kilimų prietaisai. Bet jei jūsų kilimas pagamintas iš džiuto - tokiu prietaisu valyti kilimą nepatartina. Tokia kiliminė danga su ilgu pūku džius labai ilgai. Jį reikėtų valyti šiltu vandeniu ir skudurėliu.

 

Tirštas dėmes geriausia valyti šaukštu ar peiliu. Dėmę surinkti reikia šaukštą stumiant į dėmės centrą.

 

Šviežias skystas dėmes pirmiausia reikia nusausinti sausu popieriniu rankšluosčiu ar servetėle. Jokiu būdu netrinkite, o tiesiog priglauskite servetėlę prie dėmės. Jei reikia, servetėlę pakeiskite nauja.

 

Likusias dėmes geriausia pašalinti šlapiai valant nuo dėmės krašto iki dėmės centro. Išvalius dėmę, geriausia tą plotelį praplauti vandeniu ir palikti išdžiūti.

 

Ką tik atsiradusioms dėmėms nuo kilimų greitai pašalinti visada po ranka turėkite šias priemones:

 

• valymo priemones kilimams;

 

• servetėlę, popierinį rankšluostį arba švarų baltą skudurėlį;

 

• amoniako, iš kurio galėsite pasigaminti gerai valantį tirpalą (du valgomuosius šaukštus amoniako išmaišykite viename litre vandens);

 

• švaraus acto, iš kurio taip pat galėsite pasigaminti dar vieną gerai valantį tirpalą (du valgomuosius šaukštus acto išmaišykite viename litre vandens);

 

• skiediklį kilimams valyti sausai.


Dovanėlėflow9.giflabas.gifgrom.gifkonnsultantas.gifcompliment.gifforumo%20simpatija.gif

 

esufainuole.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.