Pereiti prie turinio
Nijoliux

Kuriam vampyrą

Rekomenduojami pranešimai

Tai bus pirmoji mano pamokėlė, todėl iš kart atsiprašau, jeigu nebus visiškai sklandi. Nuotrauką naudosiu iš savo archyvo, dirbsiu su Photoshop CS2 version 9. Norėdami pasididinti paveikslėlius, spustelkite ant jų (atsidarys kitame lange).

1. Atsidarome norimą keisti nuotrauką, tada einame į Layerių dėžutę, atsidarome kortelę Paths ir apačioje spaudžiame Create new Path

08fa52c4832e49bf76.jpg

2. Pasirenkame įrankį Pen Tool (tp galima pasirinkt vien paspaudus P raidę) ir kruopščiai apvedame figūrą (labai nevarkite su plaukais, juos patvarkysim vėliau). Spaudžiame CTRL kartu su Path thumbnail (Path kortelėje tuo kvadračiuku), apie mūsų figūra turi atsirasti "žygiuojančios skruzdėlės".

b5061f5c56fdebff79.jpg

3. Spaudžiam Ctrl+J, perkeliam figūrą į atskirą sluoksnį. Sugrįžtam į Layers kortelę. Naują sluoksnį su atsiradusia figūra užvardinau "Figūra". Išjungiam akies žymą ties bacground. Atsistoję ant bacground copy spaudžiam Create a new layer. Pasirinkę kibiriuką Paint Buckiet Tool (G) nudažom Layer 2 pilka spalva (aš pasirinkau 4d4c4c). Pervardinau layer 2 į "Fonas".

dd9adfb0373e55f238.jpg

4. Pasižymim sluoksnį "Figūra", Ctrl+U ir pasirenkam nustatymą Hue – 0, Saturation – (-90), Lightness – 0.

e55d0b6ba8025b49a6.jpg

5. Jei pastebėjote, vampyro oda visada būna glotni, it porcelianinė. Todėl dabar mums reikėtų retušuoti visą matomą odą, kad ji tokia taptų. Todėl dabar pasinaudokite šia pamokėle. Mano merginos veidas po šios procedūros visai tapo nekoks (aišku tam įtakos turėjo ir prastoka nuotraukos kokybė, bet nepergyvenu, nes veidelis dar stipriai koreguosis):

61e064482dc14ccbec.jpg

6. Image/Adjustments/Brightness/Contrast... padidiname kontrastingumą savo nuožiūra (pvz. aš pasirinkau Brightness -10, Contrast +30).


Dovanėlė forumo%20simpatija.gif

nijoliux1.gif

ok11.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pradedame daryti "vampyrišką" makiažą.

7. Pradėsiu nuo lūpų. Sukuriame naują sluoksnį Create new Layer, pavadinau jį "Lūpos". Kadangi mano merginos lūpos dabar atrodo apgailėtinai, jas nupiešiu iš naujo pasinaudodama Brush Tool ( B ) (pasirinksiu lūpų formos, parsisiųstu iš čia). Spalvytę pasirinkau #692121.

5c9b5fd793becf5ff4.jpg

Lūpų formą pakoreguosiu Ctrl+T ir pasirinkusi viršuje dešinėje į senovines rusiškas svarstykles panašią ikonėlę.

b03c43dfbd9728ce3e.jpg

Tuos taškelius tampant į įvairias puses, lūpas transformuosiu taip, kad pilnai padengtų originalias lūpas, bet neišeitų iš kraštų. Pakoreguojame kad atrodytų natūraliau sumažindamos Opacity arba Fill. Dabar mano mergaitės lūpos atrodo taip:

aa8a54614e55730221.jpg.

JEIGU nereikia perpiešti visų lūpyčių (nuotrauka kokybiška ir aiški), lūpų spalvinimui naujame layeryje pasirenkame tą pačią spalvą (#692121 arba panašią) tik paprastą apvalų pusiau minkštą pieštuką ir sumažinę layerio Opacity (tam, kad matytume originalą) nuspalviname lūpas. Kur reikia, pataisome aptrindamos trintuku. Tada einame į Filter/Blur/Gaussian Blur ir parametrą pasirenkame savo nuožiūra (pvz 5 px). Master Opacity Change pakeičiame į Multiply (arba kitą parametrą, čia galite paeksperimentuoti, kaip geriau) ir aptriname trintuku iš kraštų išėjusias lūpas. Vėl sutvarkome Opacity, pasirinkdami tokį permatomumą, kad lūpos atrodytų natūraliai, bet efektingai.

 

Dabar lūpoms dar turime suteikti dramatiškumo, apvesdamos jas juodu kontūru. Susikuriame naują sluoksnį Create new layer. Pavadinau jį "Lūpų kontūras". Pasirinkau paprastą apvalų pieštuką ir juoda spalva (pieštuko opacity 50, Flow 50) keisdama pieštuko storį bei kietumą nupiešiau lūpų kontūrus. Režimą pakeičiau į Overlay, truputį sumažinau layerio permatomumą (opacity).

15ac85c68bf8bb1bc9.jpg

 

Ilčių nepiešiu dėl dviejų priežasčių: pirma šioje nuotraukoje jos netiks, nes per mažai pražiota burna, o iltinis turėtų būti trečias dantis; antra nelabai dar moku padaryti kokybiškai, ir kol neradau iš kur parsisiųsti iltinių dantų dantų brusho, pirmoje nuotraukoje (kuri įkelta į skyrelį "mūsų kūryba" naudojau iš kitos nuotraukos kopijuotą dantį ir transformavau jį, bet jis vis dėl to, taip ir liko nekokybiškas.


Dovanėlė forumo%20simpatija.gif

nijoliux1.gif

ok11.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

8. Antakiai ir akių apvedimai (šešėliai). Piešiame tokiu pat principu, kaip lūpų kontūrus. Layerį, kuriame apvedžiau akis, režimą nustačiau Color Burn ir opacity sumažinau iki 95 proc. Antakių layerį režimą pakeičiau į Overlay, Opacity sumažinau iki 55 proc. Dabar mano nuotrauka atodo taip:

8eea377f300b42008e.jpg

9. Geltonos katiniškos akys. Nuimame akies žymas prie antakių ir akių šešėlių layerių. Pasižymime layerį Figūra, dabar dirbsime su juo. Akių raineles pašviesinsime įrankiu Dodge Tool ( O ). Pasirenkame parametrus Highlights, Exposure 30 proc ir pasirinkę minkštą apvalų dodge tool pieštuką vedžiojame juo akių rainelėse, kol šios pašviesės iki norimo lygio:

f70e8d4a9707eb0c8d.jpg

Tada pasirenkam įrankį Smudge Tool ( R ) ir juo pratęsiam akių vyzdžius aukštyn ir žemyn, kad taptų panašūs į katės:

2532831d6b6511e15a.jpg

Sukuriame naują sluoksnį Create new layer. Jį pavadiname "Akių geltonumas". Pasirenkame pusiau minkštą apvalų pieštuką, dydį kad neišeitų iš akies rainelės ribų, geltoną spalvytę savo nuožiūra (aš pasirinkau a48829). Spalviname akis kelis kartus paspausdamos ant kiekvienos akies. Layerio režimą keičiame į Multiply, jei reikia, koreguojame sluoksnio Opacity.

Layer/Layer style/Outer Glow... pasirenkame parametrus savo nuožiūra (tikslas - kad atsirastų akių švytėjimas). Savo nuotraukai parinkau tokius parametrus:

401f15ba7db6b27732.jpg

10. Sukuriame naują sluoksnį. Pavadiname jį "Nubėgęs makiažas". Pasirenkame Brush Tool ( B ) atitinkamos formos teptuką (parsisiųsti galite iš čia), jo Opacity sumažindami iki ~ 50 proc.

94bee06edda0760781.jpg

Ctrl+U, uždedam varnelę ant Colorize. Slankiklius į šonus slankiojam tol, kol gausim reikiamą kruvinų ašarų efektą (pvz mano atveju: Hue 360, Saturation 53, Lightness +23)

d49049427d8fe2ca6c.jpg

11. Jeigu nusprendėme, kad veidas dabar jau tvarkoj, daugiau nieko nekeisime, nuimam varnelę nuo pilko fono bei bacgroundo ir sujungiam visus matomus sluoksnius (figūra+visos veido korekcijos), ty spaudžiam dešinį pelės klavišą ir pasirenkam Megre Visible.

272888b57d89336f93.jpg


Dovanėlė forumo%20simpatija.gif

nijoliux1.gif

ok11.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

12. Fonas. Čia galime dibti keliais būdais. Paprasčiausia turbūt būtų nukopijuoti savo merginą į naują foną (Merginos sluoksnyje darom Ctrl+A, Ctrl+C, atsidarę foną Ctrl+V) ir toliau ten koreguoti merginos dydį bei įklijavimo vietą.

Aš darysiu truputėlį kitaip, nes man bus reikalingas ir dabartinis pilkasis fonas.

Taigi atsidarom norimą foną (savąjį jau pasiruošiau iš anksto). Puikiai tiks debesuotas dangus, brushą mėnulio pilnatį galite parsisiųsti iš čia. Kadangi šįkart darau priešingai, ty foną noriu atsikelti į dabartinį darbinį failą, tai fono faile darau Ctrl+A (visą pasižymiu), tada Ctrl+C (nukopijuoju) ir sugrįžus į failą su mergina darau Ctrl+V. Dabar mano darbinis failas atrodo taip:

33bdb3548bf533a196.jpg

Pasižymėjusi sluoksnį "Layer 1", spaudžiu Ctrl+T ir laikydama nuspaudus Shift klavišą paveikslėlį ištempiu iki pat kraštų

4a15a004f015017628.jpg

Vis dar pasižymėjusi "Layer 1" su pele nutempiu jį po sluoksniu "Figūra"

cfd4cb36d99143072f.jpg

Dabar man reikia sumažinti merginą ir nutemti ją ten, kur bus jos vieta. Pasižymiu sluoksnį "Figūra", spaudžiu Ctrl+T ir laikydama nuspaustą Shift klavišą sumažinu ją iki reikiamo dydžio ir nutempiu į reikiamą vietą. Su pusiau minkštu trintuku aptrinu šviesesnius jos kontūrus.

e282790ee7d20e659e.jpg

Įjungiu akies žymą ties pilku fonu, ir sluoksnyje "Layer 1" derinimo režimą pakeičiu iš Normal į Hard Light. Mano fonas įgavo dramatišką išvaizdą

7696a1379bbe933b14.jpg

Truputį pamąsčiusi dar šiek tiek padidinau savo "vampyrę" ir dabar pats laikas apkirpti nuotrauką, ty įrankių paletėje spaudžiam Crop Tool ( C ) ir apvedam pagal pagrindinio fono (Layer 1) kraštines, Enter

522ab950d832370d9a.jpg

Nuėmusi akies žymą nuo sluoksnio "Figūra" sujungiu abu fono sluoksnius (su dešiniu pelės klavišu, Megre Visible).


Dovanėlė forumo%20simpatija.gif

nijoliux1.gif

ok11.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dabar noriu dar šiek tiek pakoreguoti merginą. Ty užspalvinti (paslėpti) užtrauktuką ir nuo mėnulio veidui suteikti šiek tiek gelsvo atspalvio, kad gautųsi tarsi atspindys.

13. Užtrauktuko paslėpimui naudosiu įrankį Clone Stamp Tool ( S ). Su nuspaustu Alt klavišu pasiėmiau mėginį iš šalia esančios juodos megztinuko vietos ir spaudžiu tada ant užtrauktuko. Užtrauktukas pranyko.

14. Veido paspalvinimui sukuriu naują sluoksnį. Jį pavadinu "veido atspalvis". Su įrankiu Eyedropper Tool ( I ) pasiimu mėginį gelsvos spalvos iš mėnulio. Pasirenku švelnų apvalų teptuką Brush tool ( B ) ir spalvinu tą veido ir kaklo pusę, kuri atsukta į mėnulį

2d058bcb25954d05c8.jpg

Tada Filter/Blur/Gaussian Blur... nustatome 30 px, OK. Pasirenkam pusiau minkštą trintuką ir kruopščiai nutrinam geltonumą nuo ten, kur jo nereikia (atidengiam ir akis, antakius, burną). Baigę sluoksnio "veido atspalvis" derinimo režimą pakeičiame į Multiply, sumažiname Opacity, kad atrodytų natūraliai

728429b36fbd6b0bbc.jpg

15. Plaukai. Jeigu plaukus norite tik paspalvinti, galite tai atlikti kaip ką tik spalvinome veidą (žr. 14 punktą), arba išsikėlę plaukus į atskirą sluoksnį ir tada Ctrl+U, varnelė ant colorize ir stumdant slankiklius į šonus.

Aš nusprendžiau plaukus pabandyti nupiešti. Naudojau plaukų ir dūmų brushus. Piešiau naujame sluoksnyje "plaukai". Truputį pažaidusi su režimais, pasirinkau Pin Light, nors galėjau palikti ir Normal. Po šitokio gana skuboto eksperimento manoji vampyrė gavosi mažumėlę apsipešiojusi :D

1a85503222a1afafe4.jpg

Toliau apjungiam visus sluoksnius (Megre Visible).

16. Beliko paskutinis štrichas. Einam į Image/Adjustments/Photo Filter... Filter pasirenkam Deep Red, Color įrašom #650717, Density 70 proc., OK

Man gavosi štai kas:

a64b541c9aff14fc74.jpg


Dovanėlė forumo%20simpatija.gif

nijoliux1.gif

ok11.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesu patenkinta šiuo savo darbu, daug jame minusų, pats didžiausias aišku tai, kad ir vėl nepasirinkau tinkamos foto, sunku iš jos buvo kažką padaryti, tik išdarkiau simpatišką merginą (tikiuosi ji man atleis :D), o plaukai vis tiek tarsi prilipdyti, lūpos netikros, be to, pats vampyras turėtų būti liesas, o aš nepamąsčius pasirinkau apvalainutę. Aišku galėjau su Liquify filtru ją paliekninti ir iškraipyt veido bruožus, bet tada jau būtų visiškai netekusi savo panašumo. Dar akis dabar labai bado visiškai ne iš šio iš debesų lendantis šviesos plotas, kur ir reikėjo nukelti mėnulį arba kitaip pertvarkyt debesis. Žodžiu mokykitės iš mano klaidų, pasirinkit kokybišką tinkamą tam reikalui nuotrauką, pritaikykit visas savo fotošopo žinias, nesekit aklai šia pamokėle, o fantazuokite :victory:

O čia pirmasis mano darbelis ta tema, darytas pagal aukščiau aprašytą pamokėlę, beje daug labiau vykęs:

85df19079dc4884109.jpg

na va truputį "pataisiau" dangų:

119c0b8058a7279e08.jpg


Dovanėlė forumo%20simpatija.gif

nijoliux1.gif

ok11.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu tau labai Nijoliux uz tokia aiskia pamokelia :D

Jau siek tiek ir as padariau "vampiriuke" (liko kaip ir nedaug) gal ryt jei bus laiko parodysiu :victory:


DovanėlėVIP.gifmylimas%20autorius.gifzvaigzde.gifflow14.gif

Skaitome forumo taisyklės

Galima pamilti žmogaus sielą nepažinus jo kūno - Ir paskui išeiti iš proto, palietus mylimos sielos kūną

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Aciu tau labai Nijoliux uz tokia aiskia pamokelia :D

Jau siek tiek ir as padariau "vampiriuke" (liko kaip ir nedaug) gal ryt jei bus laiko parodysiu :victory:

Džiaugiuosi, labai labai lauksiu :)


Dovanėlė forumo%20simpatija.gif

nijoliux1.gif

ok11.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jezau kaip fainai :D Ir kur tu Nijoliux matai klaidas man tai nieko visai tokio :mirksiukas: aš jų nei iš pat pradžių žiūrėdama, nei po tavo komentarų nematau :D Man tai kažkas nerealu :D

O tu pati išvis nereali vampyrė patapai :wub1:

Gaila kad tik kūdutėm galima vampyrėm būti :lol:


Dovanėlėpagalba.gifcompliment.gifmylimas%20autorius.gifcompliment.gifsportas.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na stai ir mano vampyriuke :D :D

 

Klaidu aisku yra, kita karta jau zinosiu kaip daryt (busiu atidesne) :mirksiukas:

 

3a054e69228c.jpg


DovanėlėVIP.gifmylimas%20autorius.gifzvaigzde.gifflow14.gif

Skaitome forumo taisyklės

Galima pamilti žmogaus sielą nepažinus jo kūno - Ir paskui išeiti iš proto, palietus mylimos sielos kūną

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.