Pereiti prie turinio
fainuolis

Organizmo valymas

Rekomenduojami pranešimai

Organizmo valymas: penki svarbūs elementai, kad jis nuolat būtų "švarus"

 

Po švenčių ir savaitgalių, kuomet daugeliui iš mūsų nepavyksta išsisukti nuo stalo gėrybių bei draugų ir artimųjų vaišingumo, jaučiamės apsunkę. Taigi po linksmybių dažnas iš mūsų puolame tvarkytis ne tik vaišių stalo, bet ir susimąstome apie savo vidinio organizmo „tvarką“.

Visgi organizmas turėtų susilaukti didesnio ir nuolatinio mūsų dėmesio. Juk nuolat tvarkomės savo namų aplinką, namus, darbo stalą, užrašus.. Prižiūrime savo plaukus, odą.. Stengiamės visuomet atrodyti ne tik stilingai, bet dar svarbiau - tvarkingai. O kaip mūsų vidinė tvarka ir švara?

 

Neigiamų veiksnių apsuptyje

 

Dažniausiai skųsdamiesi dėl blogos savijautos, konkrečių skausmų ar negalavimų, kaltiname mus supančią aplinką. Taip, kiekvieną iš mūsų iš tiesų veikia daugybę neigiamų išorinių veiksnių: pradedant nuo streso darbe ir baigiant kenksmingomis išmetamosiomis medžiagomis, kurios tvyro ore. Visgi, gyvenant pilnavertį šiuolaikinį gyvenimą, nuo daugumos iš šių nuolatinių veiksnių iš tiesų sunku arba netgi neįmanoma atsiriboti. Tačiau dažniausiai tai būna ne pagrindinis negalavimų šaltinis.

 

Negalimų šaltinis – užterštas organizmas

 

Atsiradus nuovargiui, išsekimui, tam tikrų kūno sričių skausmams, sunkumo jausmui skrandyje, sutelkite dėmesį į savo organizmą. Pažvelgę vidun, nenustebkite, jei vietoj būtinos gerųjų bakterijų pergalės prieš kenksmingus parazitus, atrasite tik kelis ir jau sunkiai besipriešinančius gerųjų bakterijų būrius. Visas kovos laukas bus okupuotas blogųjų bakterijų, o priešakyje iškelta lentelė: „Disbakteriozė“.

Įvairūs neigiami aplinkos veiksniai, žalingi įpročiai, fizinio krūvio stoka, netinkama mityba ir kitos blogybės naikina gerąsias žarnyno bakterijas. Dėl tokių neigiamų veiksnių organizme kaupiasi šlakai ir toksinai, kurie susidaro pūvant neįsisavintiems maisto produktams. Galiausiai organizmas nebegali įsisavinti visų reikalingų medžiagų. Susidaro gana komiška situacija – bandome prisotinti savo organizmą įvairiais naudingais preparatais ar natūraliais vitaminų teikiančiais produktais, tačiau žarnynas nesugeba tinkamai viso to įsisavinti.

Taigi pirmiausia, ką reikėtų padaryti, - sumažinti blogųjų bakterijų skaičių, kad ir vėl žarnyno teritorija būtų atlaisvinta gerųjų būriams.

 

Metas organizmo valymui

 

Informacijos apie organizmo valymą šiandien galima gauti iš tiesų nemažai. Įvairūs informacijos šaltiniai Jus nuves prie sveikatingumo centrų, sanatorijų ar kitų organizmo valymo procedūras atliekančių įstaigų durų.

Apsilankius, pirmiausia turbūt bus pasiūlyta atlikti tam tikrus tyrimus. Nustačius nepavydėtiną situaciją, t.y. didžiulį organizmo terštumą, patarta, kurias procedūras tikslingiausia atlikti. Galbūt žarnyno plovimą natūraliu minerali¬niu vandeniu; kraujo valymą, naudojant vandenį ir kintamą elektros srovę; o gal ir sudėtingesnius ar net drastiškus valymo būdus, kurie pagerina žarnyno, kepenų ir inkstų veiklą.

Bus žadama, kad tokiu būdu išvalius organizmą, atsikratysite blogos savijautos bei kitų Jus kamuojančių negalavimų. Žinoma, mainais į pažadą, bus priminta, kad geriausia, jei šią procedūrą pakartosite.

 

Pagrindinės taisyklės

 

Nesvarbu, kurį organizmo valymo būdą pasirinktumėte – mechaninį ar fiziologinį – svarbiausia laikytis pagrindinių taisyklių. Prieš atliekant organizmo valymą, siūloma atkreipti dėmesį į tokius dalykus:

- Sveikiems žmonėms organizmą valyti rekomenduojama – vieną, du kartus per metus (geriausia rudenį ir pavasarį).

- Organizmo valymo nereikėtų atlikti periodais, kai organizmas funkcionuoja neįprastu režimu: nėštumo metu, sergant ligomis (pvz., bronchine astma, hepatitu, meningitu, difterija, tuberkulioze, vėžiu ir pan.);

- Prieš atliekant organizmo valymą, siūloma pasikonsultuoti su tos srities specialistu.

- Svarbu pasirinkti individualų organizmo valymo būdą ir nepersistengti!

 

Švarus organizmas kasdien

 

Visgi, nereikia savęs apgaudinėti – organizmas kaip ir bet kuri mūsų aplinkos detalė reikalauja nuolatinės priežiūros; tik kasdienė „vidinė tvarka“ leis jaustis puikiai.

Pateikiamas vienas iš būdų, kaip vienas iš galimų pavyzdžių, padedančių nuolat išlaikyti organizmą švarų Jūsų pačių pastangomis, t.y. fiziologiniu būdu. Šią terapiją, o gal tikslingiau ją reikėtų vadinti, gyvenimo būdu, sudaro keli svarbūs terapijos elementai, kuriems reikėtų skirti vienodai dėmesio. Beje, tik ilgalaikis ir lygiavertis šių elementų derinimas gali iš tiesų pagerinti Jūsų organizmo veiklą, taip pat ir Jūsų savijautą.

Pastaba: žinoma, įvairių žalingų įpročių atsisakymas, padėtų sustiprinti šios terapijos teikiamą naudą. Tačiau tai jau Jūsų asmeninis sprendimas, kuriam mes neturime galios!

 

Pagrindiniai terapijos elementai

 

Pirmasis elementas: vanduo. Tai geriausias ir vienas pagrindinių or¬ganizmo valymo priemonių. Teigiama, kad kasdien reikėtų išgerti maždaug 1,5 - 2 litrus vandens. Taigi gerkite kasdien ir daug! Be to, nepamirškite, kad vanduo turi būti grynas (geriausia tiktų mineralinis negazuotas natūralus vanduo).

 

Antrasis elementas: tinkama mityba. Jūsų kasdieniame maisto racione turi vyrauti vaisiai ir daržovės. Itin svarbu, kad organizmas kasdien gautų daržovių, kuriose daug ląstelienos: kopūstų, salierų, špinatų, šparagų, bulvių, svogūnų, cikorijų, burokėlių, baklažanų ir pan.. Vaisiai taip pat turi daug žarnyno darbą aktyvinančios ląstelienos.

Ant Jūsų darbo stalo ar namuose esančio šaldytuvo magnetą su užrašu „Mano meilė Šokoladas“, turėtų pakeisti – „Nei dienos be Obuolio!“. Daug ląstelienos turi ne tik obuoliai, bet ir vynuogės, kriaušės, persikai, apelsinai, slyvos ir pan..

Kalbant apie maistą, svarbu atkreipti dėmesio, kad jame būtų kuo daugiau maisto skaidulų, kurios padeda pašalinti susikaupusias kenksmingas medžiagas. Žinoma, tai tampa vis sudėtingiau, nes mes labai greitai judame link (o gal jau ir jame esame) modifikuoto, perdirbto, nežinia kieno ir kur pagaminto maisto amžiaus.

Visgi išsigelbėti dar galime. Jei Jūs pasiruošę pradėti, pirmiausia keiskite baltąjį batoną į rupių miltų ar grūdais, sėlenomis, džiovintais vaisiais, saulėgrąžomis pagardintą duoną.

Norite greitai išvalyti organizmą natūraliu būdu? Štai jums patarimai: reikėtų prieš pusryčius suvalgyti džiovintų slyvų (100 g.), šviežių daržovių ar kviečių sėlenų. Kviečių ar kitokių javų grūdų sėlenos apskritai galėtų būti vadinamos organizmo „šluota“.

 

Kaip vartoti sėlenas, norint išvalyti organizmą? 1 šaukštą sėlenų užpilti 1 litru vandens (arba sulčių), ir išgerti. Patariama po to bent kelias valandas nieko nevalgyti, o per dieną papildomai išgerti dar 1-2 litrus vandens. Kviečių sėlenų galima taip pat dėti į įvairius įprastus kasdienius maisto produktus, pavyzdžiui, į sriubą, maltos mėsos patiekalus, mišraines – taip praturtinsite įprastą maistą skaidulomis.

 

Trečiasis elementas: žolelės, įvairios jų mikstūros. Senovėje nebuvo galimybių atlikti mechaniško organizmo valymo, tačiau mūsų senoliai puikiai mokėjo išnaudoti gamtos teikiamas gėrybes. Pamiršome, ar tiesiog nepasidomime, kaip panaudojant tam tikrų naudingų savybių turinčius augalus, galima išvalyti organizmą, nuraminti nervus ar tiesiog pamaloninti save įdomiu skoniu bei kvapu. Beje, natūralios priemonės pigesnės ir daug priimtinesnės bei naudingesnės mūsų organizmui nei vaistai.

 

Keli organizmo valymo būdai, pasitelkus gamtos lobius.

 

Žarnyno valymas

Erškėtuogių plaušeliai: erškėtuoges sumalti ir gerai pašutinti. Šios tyrės vartoti po ½ arbatinio šaukštelio prieš naktį (maždaug 2-3 val. po vakarienės). Augalinės skaidulos žarnyne išbrinksta ir slinkdamos išvalo žarnų sieneles.

Pelyno tinktūra ar užpilas: džiovintus karčiojo pelyno stiebelius susmulkinti ir kavamale sumalti į miltelius. Rytais prieš valgį užpilti 1/3 arbatinio šaukštelio miltelių ant liežuvio ir nuryti, užsigeriant 2-3 gurkšniais vandens. Kadangi pelynas labai kartus, miltelius lengviau nuryti nei gerti pelyno arbatą. Siūlomas toks šio organizmo valymo intervalas: organizmą valyti 12-14 dienų, padaryti 3-4 savaičių pertrauką ir vėl pakartoti.

 

Inkstų, lytinės sistemos ir kraujagyslių valymas

Krapų sėklų ir valerijono šaknų skystis: į stiklinį butelį sudėti 2 stiklines krapų sėklų ir 2 valgomuosius šaukštus susmulkintų valerijono šaknų; užpilti 1 litru verdančio vandens ir apvyniojus pledu palaikyti maždaug parą tamsioje vietoje. Įdėti dvi stiklines medaus ir gerti po valgomąjį šaukštą 20 minučių prieš valgį 3 kartus dienoje.

 

Kepenų ir tulžies latakų valymas

Vaisių ir daržovių sultys: po 1 stiklinę citrinos sulčių ir karšto vandens mišinio bei po 0,5 stiklinės morkų, burokėlių ir agurkų sulčių gerti 3-5 kartus per dieną ar net dažniau. Šis valymas gali trukti nuo keleto dienų iki keleto savaičių.

Arbūzai ir melionai: 1-2 mėnesius 3-5 dienas gausiai valgyti arbūzų ir melionų. Kepenys lengviau atsikrato toksinų, pagreitėja tulžies nutekėjimas, netenkama kelių nereikalingų kilogramų.

 

Kraujo valymas

Žolių mišinys: sumaišyti po 100 g ramunėlių bei šlamučių žiedų, jonažolės žolės, beržo pumpurų ir žemuogių lapų; 400 ml verdančio vandens užpilti 2 valgomuosius šaukštus šio mišinio termose; palaikius apie 8 val., perkošti. Gerti po 200 ml 2 kartus per dieną, prieš valgį.

Dilgėlių sultys: 100 ml dilgėlių sulčių sumaišyti su tokiu pat kiekiu obuolių sulčių ir išgerti likus 30 minučių iki pusryčių. Gydymo trukmė – 20 dienų. Po 10 dienų pertraukos galima pakartoti. Teigiama, kad tai labai efektyvus kraujo valymo būdas.

 

Organizmo būklei gerinti pabandykite – Artišokų gėrimą.

Artišokų gėrimas yra puikus įvairių kompleksinių sveikatos atgavimo ir stiprinimo programų pagrindas, kai gydomasi nuo cukrinio diabeto, žarnyno disbiozės (disbakteriozės), alergijos, kepenų ir tulžies pūslės susirgimų, cholecistito (tulžies takų uždegimo), gastrito (skrandžio uždegimo). Artišokų gėrimą patartina vartoti rengiantis kepenų ir inkstų chirurginiam gydymui, o taip pat ir pooperaciniu laikotarpiu.

 

Savybės:

• skatina tulžies gaminimąsi, riebalų virškinimą, švarina kepenis;

• mažina žalingą alkoholio toksinų poveikį kepenims;

• podagros atveju mažina šlapimo rūgšties kiekį kraujyje;

• aterosklerozės atveju mažina cholesterolio kiekį kraujyje;

• gerina virškinimą, normalizuoja žarnyno veiklą;

• tinka diabeto, podagros ir celiulito profilaktikai;

• šalina iš organizmo šlakus, druskas, padeda atsikratyti viršsvorio;

• apsaugo organizmą nuo ankstyvo senėjimo procesų;

• stimuliuoja organizmo imunitetą, aktyvindamas tarpląstelinį metabolizmą;

• gerina apetitą, nes veikia kaip aperityvas.

 

Artišokų gėrimą galite įsigyti VIVASAN salone.

 

 

Ketvirtas elementas: fizinis krūvis. Šio elemento įvedimas į kasdienio gyvenimo terapiją būtinas! Ir šie patarimai, aktualūs tiems, kurie jau pamiršo, ką reiškia pėsčiomis nueiti iki tam tikro punkto, kartais pasivažinėti dviračiu ar pabėgioti miško takeliu. Tik nesiteisinkite, kad neturite laiko, nesate pasiruošęs ir pan.. Ką Jūs kalbate? Ar negalėtumėte bent jau kartais pastatyti automobilį šiek tiek toliau nuo centre esančio tam tikro Jums reikalingo pastato? Ar 10 min. neieškoję vietos prie pat prekybos centro durų, palikti automobilį pačiame atokiausiame aikštelės kampe?

Taip, viskas prasideda itin paprastai – sudarykite sau kasdienius, kad ir trumpus maršrutus pėsčiomis. Vėliau galbūt susigundysite savaitgalio išvykomis su dviračiais ar pagaliau nueisite paplaukioti, o gal netgi tapsite sporto klubo lankytoju. Svarbiausia, neužsibrėžkite (ir ypač per prievartą!) iš anksto pernelyg didelių tikslų. Niekas nesiūlo Jums tapti sporto fanatiku (fanatizmas ateina palaipsniui), tiesiog pasistenkite, kad Jūsų kasdienis fizinis krūvis būtų bent jau virš minimumo kartelės.

 

Penktas elementas: geros emocinės būsenos palaikymas. Aplinka įtakoja kiekvieno iš mūsų gerą emocinę būseną. Kaip jau minėta straipsnio pradžioje – mes gyvename neigiamų veiksnių prisotintoje aplinkoje, kasdien kenčiame nuo įvairių neigiamų aplinkos veiksnių. Tačiau Jums siūlome į viską pažvelgti atvirkščiai: gera emocinė būsena sukuria teigiamą požiūrį ir formuoja aplinką.

Leiskite sau mėgautis, atsipalaiduoti, šypsotis! Kuo tai susiję su organizmo valymu? Susiję, dar ir kaip. Kiekviena Jūsų teigiama mintis, atpalaiduoja, ir, priešingai nei neigiamos emocijos, leidžia organizmui netrikdomai dirbti savo darbą.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar pats taip darai? :pana2:


Dovanėlės

flow9.gifVIP.gifflow14.gifpagalba.gifpagalba%20moder.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne kolkas nedarau. Tik galvoju, kad laikas pradeti taip daryt.

Rukyt meciau. maista pradejau po truprti reguliuot.

Ta prasme nemaziau valgyt, o derint ka su kuo valgyt.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir suderinus pasisotini? Šiaip gi lietuviams reikia valgyt mėsą su duona, kad būtų sotūs :pana2:.

Kiek laiko jau derini ir kaip reaguoja organizmas?


Dovanėlės

flow9.gifVIP.gifflow14.gifpagalba.gifpagalba%20moder.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai, kad zinai labai puikiai derinasi. Pvz. bulves valgau su darzovem arba darzoves us mesa. O kieki palikau ta pati. Kiek valgiau tiek ir valgau.

Pries puse metu bandziau si eksperimenta tai per menesi numeciau apie 4-5 kg. skaitau neblogai. veliau apsileidau ir vel i Tikro Lietuvio vezias. Svoris grizo labai greitai. O dabar vel tuo reikalu uzsiimt pradedu.

Savijauta labai gera jautiesi lengvas, gera nuotaika, noras kazka veikti ir maziau nervuotas.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

aš norėčiau irgi pasivalyti organizmą. Kažkaip apsėdo ta mintis pastaruoju metu.


и не пойму, откуда и куда я двигаюсь, как много я теряю во времени, в дороге повторяя: ох, Боже мой, какая ерунда

 

Dovanėlėflow14.gifforumo%20simpatija.gifmenas.gif

veja2.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką daryt planuoji? :rolleyes:


Dovanėlės

flow9.gifVIP.gifflow14.gifpagalba.gifpagalba%20moder.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

kol kas tik puoselėju mintį :rolleyes:


и не пойму, откуда и куда я двигаюсь, как много я теряю во времени, в дороге повторяя: ох, Боже мой, какая ерунда

 

Dovanėlėflow14.gifforumo%20simpatija.gifmenas.gif

veja2.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

geras man irgi reiktu bet dabar laikaus dietos tai gal jis valosi savaime ne

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

turbūt nuo dietos priklauso :mirksiukas:


Dovanėlės

flow9.gifVIP.gifflow14.gifpagalba.gifpagalba%20moder.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

bandau issivalyti organizma, valgydama selenas :flowers: bet nepavyksta kasdien ju suvalgyti, tai kazin ar verta tada jas is viso valgyti.. :flowers: gal kas naudoja selenas?

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

As tai dabar susidomejau NONI sultimis, jos gerina virskinima, valo zarnyna ir bendrai stiprina organizma, tai va galvoju pabandyti :rolleyes:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.