Pereiti prie turinio
Bambyna

Ne stabdyti, o skatinti...

Rekomenduojami pranešimai

radau pakankamai idomu straipsi, kokia jusu nuomone apie tai?...

argi ne taip siais laikais ir yra?.... :blink:

Dvylikametei Laimai sunkiai sekasi fizika. Jos tevas sako: ?Kam jai ta fizika. Apsieis be jos. Juk ji mergaite?. ?e?iamete Marta megsta siausti lauke, karstytis po med?ius, namo gra?ta purvinais, apdraskytais drabu?iais. Mama nepatenkinta: ?Ji ne mergaite, o berniuku turejo gimti!?

 

Tikrai, mergaites i? prigimties ma?ai gabios technikos ir tiksliesiems mokslams, bet galbut neteisingai elgiames, su tuo susitaikydami ir nepadedami. Gal labai nedaug tereikia, kad Laima fizika suprasto? Mergaites ir ne tokios i?dykusios kaip berniukai. Ar tai joms agimta ar i?ugdoma? Gal nereiketo ?io skirtumo ignoruoti, gal kai ka verteto pakeisti auklejant mergaites. I?gleb?s tylus ?mogus ? ir vyras, ir moteris ? gyvenime nedaug pasiekia. Tad jei mergaite tryk?ta gyvybingumu, gal jo nevar?ykime? U?augs stipri, savaranki?ka asmenybe ir gales i?sikovoti savo vieta gyvenime.

 

Visos auklejimo dogmos, tiek senos, tiek naujos, yra netikusios, teigia Zalcburgo universiteto profesorius N.J.Reversas. Ir berniukas, ir mergaite savo vaidmena supranta dar budami vaikai, ?inoma, jei ?eima neignoruoja dukters ar sunaus prigimties, nevar?o jo agimto polinkio. Profesorius mano, kad auklejimas turi buti ne stabdys, o paskata asmenybei tobuleti. Negalima aukleti atsi?velgiant a tariamas normas, tai yra a ?mergaites? ar ?berniuko? stereotipus. Auklejimas, juo labiau vaikysteje, neturi kaip nors skirtis. Kiekvienam vaikui ? ir mergaitei, ir berniukui ? reikia ir ?velnumo, ir ?ilumos.

 

Abiejo lyeio vaiko, kol jie dar ma?i, turi buti vienodi ?aidimai ir ?aislai. Visiems reikia ir lelio, ir konstruktorio bei ma?ino. Tegu ir mergaite, ir berniukas mokosi konstruoti, statyti ir ?vaikus? globoti. Ir veliau dirbtinai ?aislo skirstyti nedereto. Tai vaikai padarys patys.

 

Treeiaisiais gyvenimo metais vaikas, stebedamas motina ir teva, juos lygindamas, pradeda suvokti savaja ?a??, savo lyta. ?eimos santarve, tarpusavio elgesys daug lemia, ar vaikas lengvai susitapatins su savo lytimi ar ne.

 

Daugelis tevo ?iandien supranta, kad vaikai skiriasi ne i?vaizda, rubais, o dvasia. Kai tik mergaite pabando mu?tis, sakoma: ?Mergaites nesimu?a?, o jei berniukas pravirksta, jam priekai?taujama: ?Tikras vyras neverkia?. Taeiau tai absurdas. Juk yra ?mogi?ko savybio, tokio, kaip demesingumas, paslaugumas, jautrumas, pakantumas kitam ir pasitikejimas savimi, kurias privalo tureti ir berniukas, ir mergaite. ?ios ?mogi?kos savybes negali buti priskiriamos tik vienai lyeiai. Netiesa, kad buti aktyviam ir drasiam, logi?kai mastyti, suprasti ir dalyki?kai spr?sti budinga tik vyrams, lygiai kaip kad buti jausmingoms ir jautrioms ? tik moterims. Ma?as vaikas, stebedamas savo ?eima, pats susikuria moteri?kumo ir vyri?kumo avaizda. Jei jis supras, kad moteris ir vyras turi buti vertinami vienodai, budamas suaug?s nesutriks, susidur?s su kitokiu elgesiu ar vertinimu.

 

Vaikams augant santykiai tarp mergaieio ir berniuko keieiasi. Dabar mokyklose mokosi kartu berniukai ir mergaites, bet da?nai ?aid?ia atskirai. Ikimokyklinese astaigose vaikai ?aid?ia ?eimyninius (lyeio) ?aidimus. Beje, ir pirmosiose klasese 5-9 meto berniukai dar mielai draugauja su mergaitemis, bet pama?u jau buriasi a atskiras grupes. Iki lytinio brendimo berniuko ir mergaieio draugyste buna vaiki?ka, nekalta. Paauglysteje, suaugusiojo akimis, pabunda gan keistas domejimasis kita lytimi: berniukai skriaud?ia mergaites, tampo jas u? kaso ir kum?eiuoja, o mergaites vengia jo. ?iuo laikotarpiu tevai netureto pernelyg sunerimti del pasikeitusio at?alos elgesio. Nedera ir dabar pabre?ti auklejimo skirtumo. Vienpusis grie?tas berniuko auklejimas aktyviam gyvenimui, o mergaites ? tik ?eimai ?iandien atgyven?s. Sunus turi buti rengiamas ne tik profesijai, - jam teks buti ir vyru ?eimoje. Dukrai turi buti sudarytos galimybes surasti save, agyvendinti savo polinkius, suprasti savo paskirta busimoje ?eimoje. Tegul mergaite domisi tuo, kas ja traukia ?technika ir amatais, rankdarbiais ir kulinarija.

 

Mergaites polinkius, kad ir techni?kiausius, reikia i?naudoti, o ne slopinti. Svarbu, kad pasirinktoji veikla ar profesija patikto jai ir ja paeia padaryto savaranki?ka ir nepriklausoma. Nesakykime mergaitei: ?Kam tau tie mokslai, tu juk i?tekesi?. Mielas ir adomus darbas, ar jis moteri?kas, ar ne, tik dar labiau pary?kins jos moteri?kuma.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias kicule
Dvylikametei Laimai sunkiai sekasi fizika. Jos tevas sako: ?Kam jai ta fizika. Apsieis be jos. Juk ji mergaite?.

Is savo tevu niekada negalejau isgirsti tokio pasakymo. Visada buvo aikinama kad reikia stengtis, mokyntis ir t.t.

Negaliu dabar pasakyt ka sakysiu savo vaikui kai ji prades lankyt mokykla ir jai kazkas nesiseks, bet manau tikrai neisdrysciau pasakyt nesimokynk, kam tau to reikia :doh

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

as tayp pat manau kad wajka reika skatinti.nereikia sakyti kad jam to nereikes.juk bet kada gali to prireikti.ir kas bus tada? :grin:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Vaikai dabar adomus auga.Dukra buvo prasiskelus galva,ir reikejo va?iuoti ap?iurai pas gydytoja.Ir jai pasakiau-jei gydytojas dirbs ryte,a mokykla neisi.Tai tokia adomi reakcija buvo-kai a? neisiu,o jei paskui a? ka?ko nemokesiu,o jei ka?ko nesuprasiu...A? jos vietoj savo laiku i? d?iaugsmo bueiau ?okinejus-valiooo,a mokykla neisiu...O per darbo pamokas norineios mergaites gali eiti a berniuko grup? ir u?siimti med?io pjaustymo darbais, o norintys berniukai eina pyrago kepti.Taigi tokio grie?to pasiskirstymo beveik neliko.Vedybos ir vaikai dabar laikoma labai nepresti?iniu dalyku,nes mama netenka galimybes tureti savo pinigo.Kaip tik dabar svarbiau kuo trumpiau vaikus auginti ir kuo greieiau gra?ti a darba,kad tureti pinigo,o kad gerai u?dirbti,reikia tureti gera i?silavinima,o tam reikia gerai mokytis.

O jei vaikas fizikos nesupranta,tai ir nesupras...a? i? fizikos net vieneta esu turejus,bet taip nieko ir nesupratau...nesupratau net,kaip man pavyko per baigiamaja egzamina ketverta gauti..bet galima pasirinkti toka gyvenimo kelia,kur jokios fizikos nera...


Dovanėlės

flow9.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias kicule
O jei vaikas fizikos nesupranta,tai ir nesupras...a? i? fizikos net vieneta esu turejus,bet taip nieko ir nesupratau...nesupratau net,kaip man pavyko per baigiamaja egzamina ketverta gauti..bet galima pasirinkti toka gyvenimo kelia,kur jokios fizikos nera...

Man fizika taip pat niekada nepatiko ir as jo nesuprasdavau, bet kalba eina apie skatinima ir stabdyma, nemau kad tu numosi ranka ir pasakysi savo dukrai ar sunui, ai.... nesimokink, tai nebutina!

Vedybos ir vaikai dabar laikoma labai nepresti?iniu dalyku,nes mama netenka galimybes tureti savo pinigo.Kaip tik dabar svarbiau kuo trumpiau vaikus auginti ir kuo greieiau gra?ti a darba,kad tureti pinigo,

Nevisai su tavim sutinku :brunette:

Pavizdziui as isvis nesurantu tokiu dalyku kaip prestizas ir vaikai, cia kam kaip iseina tas taip ir elgesi, nemanau kad moteris iseina i darba vien tik tam kad tureti savu pinigu :unsure:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
as tayp pat manau kad wajka reika skatinti.nereikia sakyti kad jam to nereikes.juk bet kada gali to prireikti.ir kas bus tada? :grin:

aga, 100% pritariu, man taip su daile buvo, nors ir pasvajodavau istot ir gyvenima siet su menu, bet kazkaip nesitikejau kad tai realu, todel visad sakydavau kad kam man ta daile mokintis (teorija) juk vistiek man jos nereiks, ir ka kaip man ten buvo kad 12kl pries naujus metus pasiryzau laikyt dailes egza, kibau i darba kaip reikiant, ir pasiruosiau ir net 3 vieta uzemiau, dabar tai karts ir pati pasijuokiu, kad jau tikrai niekada negalima sakyt niekada :doh

bet kai nori tai ir per kelis menesius gali kalnus nuversti :tongue:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

jei vaikas nores tai prasau kodel gi ne bet je labai nenores to uzsiemimo tai per prievarta nekisiu nes poto vel sakys as nenorejau o tu man liepei buna ir taip bet jei nores tai as tik uz seiop as uztai kad vaikas turetu po pamokines veiklos lankytu koki nors bureli ar dar ka kad tik nesedetu namie :bigsmile:

ngav28.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

As manau, kad reikia skatinti, bet neperdetai..velgi is savo patirties zinau, kad tevams nelengva nuspresti, nes kartais galima ir klaidu padaryti..stai maniskiai abu labai muzikingi, tai ir mane i muzikos mokykla verte eiti..talenta tai as turejau, bet labai man ten nepatiko, o turejau net 7 metus kenteti ir dabar net nenoriu prisiminti, budavo, kad net begdavau is pamoku ir meluodavau tevams, kad mokiausi :geda Po to mano brolis (tarp musu 9 metu skirtumas) uzsimane i muzikos mokykla ir po metu lankymo jau nebenorejo grizti, tai mano tevai su tuo sutiko..as atsimenu taip pykau, kad mane sitaip verte, o va broliui isimtys buvo taikomos..jam ir i sokiu bureli buvo leista eiti, o stai kai as augau labai norejau buti sokeja, tai manes neleido :doh Taigi, kaip zinoti, kur tas aukso vidurelis :this[1]:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Is savo tevu niekada negalejau isgirsti tokio pasakymo. Visada buvo aikinama kad reikia stengtis, mokyntis ir t.t.

Negaliu dabar pasakyt ka sakysiu savo vaikui kai ji prades lankyt mokykla ir jai kazkas nesiseks, bet manau tikrai neisdrysciau pasakyt nesimokynk, kam tau to reikia  :doh

sutinku su tavimi. :pack2_thumbup[1]:


oksana1.gifDovanėlėflow9.gifflow14.gifVIP.giflabas.gifpagalba.gifflow9.gifforumo%20simpatija.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.