Pereiti prie turinio
kicule

Tinkamiausios dovanos vestuvių metinėms

Rekomenduojami pranešimai

Tinkamiausios dovanos vestuvių metinėms

 

Prabėgo dar vieni metai, kai gyvenate kartu. Graži proga švęsti, tik kaip kirminas graužia vienas įkyrus klausimas: kokiomis dovanomis pradžiuginti savo sutuoktinį?

 

Pirmas patarimas: nepirkite praktiškų daiktų, pavyzdžiui, vyrui – kojinių (na, nebent jos puoštos širdelėmis), o žmonai – keptuvės. Juk tuokiantis valdė ne protas, o jausmai, tad ir praėjus keleriems metams dovanos turi išlikti jausmingos, t.y. mielos širdžiai. Antras patarimas: nereikalingų rūpesčių išvengsite, jei dovanas rinksite atsižvelgdami į vestuvių metinių pavadinimą. Kad nesijaustumėte kvailai dovanodami sutuoktiniui, pavyzdžiui, ketaus puodą, turėtumėte žinoti, kodėl vestuvių metinės pavadintos tuo ar kitu vardu.

 

1 metai. Kartūninės (marlinės) vestuvės.

Jaunieji – jau metus drauge, taigi pažino vienas kitą, susidūrė su pirmosiomis šeimyninio gyvenimo problemomis. Šią dieną vyras su žmona dovanoja vienas kitam kartūnines nosinaites. Tai simbolizuoja į jų gyvenimą pradėjusią skverbtis rutiną. Svečiai sutuoktiniams dovanoja gaminius iš medvilnės ir šilko.

2 metai. Popierinės vestuvės.

Antraisiais bendro gyvenimo metais šeimoje neretai gimsta mažylis, taigi sutuoktinių laukia nauji iššūkiai. Popierius lengvai plyšta, todėl svarbu apsišarvuoti kantrybe ir labiau rūpintis vienas kitu. Popierinių vestuvių metinių proga reikia dovanoti gražias knygas, paveikslus, nuotraukų albumus.

 

3 metai. Odinės vestuvės.

Šeima jau sutvirtėjo, tačiau tarpusavio santykiai dar vis tokie pat švelnūs, kaip ir oda. Dovanojami odos gaminiai – rankinės, segtuvai, diržai.

 

4 metai. Gėlių vestuvės.

Sutuoktiniai atsiskleidžia vienas kitam tarsi gėlės žiedas. Šeimyniniai santykiai vis dar trapūs ir lengvai pažeidžiami. Geriausia dovana – puošni gėlių puokštė.

5 metai. Medinės vestuvės.

Medis – tai ne koks lengvai plyštantis kartūnas ar popierius. Jis – kietas, taigi simbolizuoja santykių tvirtumą. Šią dieną įprasta dovanoti medinius daiktus: šaukštus, skryneles, netgi nedidelius baldus.

 

6 metai. Ketinės vestuvės.

Ketus, nors pažiūrėti ir tvirtas, smūgiams neatsparus metalas. Tokia yra ir santuoka. Nors drauge jau praleisti šešeri metai, ją vis dar reikia uoliai saugoti. Sutuoktiniai vienas kitam dovanoja mažus ketaus puodelius.

 

7 metai. Varinės vestuvės.

Varis nėra labai tvirtas, tačiau palyginti brangus metalas. Sutuoktiniai apsikeičia variniais žiedais arba monetomis – neišsenkančios laimės simboliu.

 

8 metai. Skardinės vestuvės

Metai bėga ir sutuoktinių santykiai tvirtėja. Dovanojami skardiniai daiktai: padėklai, kepimo skardos ar buitiniai prietaisai.

 

9 metai. Fajansinės vestuvės.

Fajanso puodeliai tokie pat gražūs, kaip ir kasmet vis labiau subręstanti šeima. Geriausia dovana – fajansiniai indai, krištolas.

 

10 metų. Rožinės vestuvės.

Dovanojamos raudonos rožės, kurios sutuoktiniams turėtų primintijų vestuvių dieną ir kelią į šeimyninę laimę. Kelią, nubarstytą ir rožių žiedlapiais, ir spygliais. Dešimtąsias vestuvių metines įprasta paminėti kartu su draugais. Per vakarėlį rengiami šokiai. Visi šokėjai rankose turi laikyti raudonas rožes.

 

11 metų. Plieninės vestuvės.

Manoma, jog šeimos santykiai jau sutvirtėjo, taigi dovanojami iš plieno pagaminti daiktai.

 

12 metų. Nikelio vestuvės

Jos įspėja: „Nepamirškite spindėti.“ Ši data turi būti paminėta mažame šeimos rate.

 

13 metų. Nėriniuotos (arba pakalnučių) vestuvės.

Toks vestuvių sukakties pavadinimas simbolizuoja, kad gyvenimas jau yra įgavęs tam tikrą raštą. Šią dieną dovanojamos nertos staltiesės, ažūriniai mezginiai iš plonos vilnos. Kadangi metinės dar vadinamos pakalnučių vestuvėmis, sutuoktiniai vienas kitam gali dovanoti po šių gėlių puokštelę – tokią kvapnią ir trapią, kaip ir jų meilė.

 

14 metų. Agato vestuvės

Šeimyniniai santykiai kasmet įgauna vis naujų spalvų, sužėri it brangakmenis. Sutuoktiniams dovanojami dirbiniai iš agato ar dramblio kaulo.

 

15 metų. Stiklinės (krištolinės) vestuvės

Šios metinės simbolizuoja sutuoktinių santykių skaidrumą ir tyrumą, dviejų mylinčių žmonių laimę. Dovanojami stikliniai ar krištoliniai indai.

 

20 metų. Porcelianinės vestuvės

Minint šias metines, vaišės turi būti patiekiamos naujuose porcelianiniuose induose. Tai ženklas, jog senųjų indų (o kartu ir buvusių šeimyninių konfliktų) neliko nė šukelės.

25 metai. Sidabrinės vestuvės

Kartu nugyventa ketvirtis amžiaus. Taurus metalas sidabras simbolizuoja puikią ir tvirtą sąjungą. Šią dieną prie vaišių stalo susirenka visa giminė. Rūtų vainikėlis pakeičiamas sidabriniu. Šalia auksinio sutuoktuvių žiedo užmaunamas sidabrinis.

 

30 metų. Perlinės vestuvės

Tikras perlas niekada netamsėja, taigi jis laikomas nepriekaištingų šeimos santykių simboliu. Vyras žmonai dovanoja vėrinį iš 30-ies perlų. Ši dovana – tai ženklas, jog visi kartu praleisti metai buvo nuostabūs.

 

35 metai. Drobinės (lininės) vestuvės

Šių metinių simbolis – lininė staltiesė – reiškia taiką, gerovę ir ramybę. Dovanojamos ne tik lininės staltiesės, bet ir rankšluosčiai bei patalynė.

40 metų. Rubininės vestuvės

Rubinas – ugningos meilės simbolis. Auksinis sutuoktuvių žiedas papuošiamas skaisčiai raudonu rubinu.

 

45 metai. Safyrinės vestuvės

Safyras – ištikimybę simbolizuojantis akmuo. Šios santuokos jau niekas neišardys. Manoma, kad šis akmuo ne tik padeda atsikratyti blogų minčių, bet ir suteikia jėgų kovoti su ligomis ir negandomis, tad dovanos – juvelyriniai safyrais puošti dirbiniai.

 

50 metų. Auksinės vestuvės.

Tik nedaugelis porų sulaukia šio garbingo jubiliejaus, bet jei sulaukia, tai švenčiama iš visos širdies. Būtinai turi susirinkti visa giminė ir draugai. Sutuoktiniai apsikeičia naujais auksiniais žiedais. Senieji žiedai tampa šeimos relikvija ir perduodami anūkams ar proanūkiams.

60 metų. Deimantinės vestuvės.

Deimantas – pats tvirčiausias brangakmenis, taigi jis simbolizuoja santuokos amžinumą.

 

67 metų. Akmeninės vestuvės.

Lašas po lašo ir akmenį pratašo, bet ši santuoka – amžina. Tad geriausia dovana – gabalėlis akmens.

 

70 metų. Palaimingos vestuvės

Įvertinus kartu nueitą kelią, žvelgdamas į jau paaugusius proanūkius supranti, kad Dangaus tau siųsta meilė – didžiausia palaima ir pati tikriausia laimė.

 

http://vilniaus.diena.lt/


DovanėlėVIP.gifmylimas%20autorius.gifzvaigzde.gifflow14.gif

Skaitome forumo taisyklės

Galima pamilti žmogaus sielą nepažinus jo kūno - Ir paskui išeiti iš proto, palietus mylimos sielos kūną

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau,kad labai įdomu ir malonu gaut tokias dovanas,kurios ir asocijuojasi su tam tikrais metais.Bet jei tie žmonės ,kuriems žadi dovanoti net nenutuokia kaip vadinasi vienų ar kitų metų vest.metinės ,tada manau bus nekas.


Dovanėlėgrom.gifzvaigzde.gifpagalba.gif

Nepatinku-tai tavo problema.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

FOTOFILMAS – GERIAUSIA DOVANA! - vestuvių metinėms

Tai išskirtinis gaminys, įamžinantis svarbiausias Jūsų gyvenimo akimirkas.

Fotofilmo galimybės beribės! Skirkite jai truputėlį laiko ir ji džiugins ne tik Jus, bet ir Jus supančius žmones.

Fotofilmą pagaminame per dieną!

Fotoknygos kaina priklauso nuo nuotraukų skaičiaus (apie 80 Lt).

Klaipeda ir Klaipedos raj. Klientams pageidaujant, paslaugas teikiame visoje Lietuvoje

Tel.: 8-67 67 25 95 Fotografas Martynas

vestuves@ml.lt

www.fotografas.tai.lt

http://vimeo.com/16652285

http://vimeo.com/14923932

http://www.dailymotion.com/video/xestob_fo...rafas_lifestyle

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Manau,kad labai įdomu ir malonu gaut tokias dovanas,kurios ir asocijuojasi su tam tikrais metais.Bet jei tie žmonės ,kuriems žadi dovanoti net nenutuokia kaip vadinasi vienų ar kitų metų vest.metinės ,tada manau bus nekas.

pilnai sutinku tokių dovanų ir pati norečiau :cry:


Dovanėlėflow14.gif

 

image-26137.gif

 

line.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.