Pereiti prie turinio
kicule

Juokas. Humoras mūsų gyvenime

Rekomenduojami pranešimai

smile.jpg

 

Jei žmonės supratu, kokia stipri yra gydomoji juoko galia ir daugiau džiaugtusi, pusė gydytojų būtų palikti be darbo. :rolleyes:

 

Psichologai, gydytojai, pedagogai ir kitų profesijų žmonės domisi, kaip humorą ir juoką panaudoti žmogaus labui.

Teigiama, kad humoro jausmas yra būdingas dvasiškai stiprioms asmenybėms ir visada yra pagrįstas aukštais etiniais idealais.

Humoro jausmas - tai talentas, kurį žmogui padovanojo pati gamta. Nėra rakto šiai paslapčiai išaiškinti. Dažnai humoro jausmas priklauso nuo sugebėjimo ir mokėjimo juoktis pačiam iš savęs, t. y. ne ypač rimtai žvelgti į save - ne taip rimtai, kad nebesuprastume humoro.

Humoras - tai gyvenimo įprasminimas. Jis priverčia žmones manyti, kad jie lengvai galės įveikti gyvenimo sunkumus ir nesėkmes.

Dar Aristotelio laikais buvo manoma, kad humoro jausmas apsaugo žmogų ir padeda jam tvirtai jaustis, net ir užpuolus negandoms. Aristotelis teigė, kad humoras - tai triumfo jausmas. Humoras yra galbūt žymiausias civilizacijos laimėjimas, lai reikšminga jėga, kuri atneša žmonėms džiaugsmą ir gerovę. Humoras kinta priklausomai nuo epochos, žmonių interesų. Įvairiose gyvenimo srityse humoro reikšmė didėja arba mažėja. Humoras ir juokas mokyklose per pamokas yra galinga jėga, kuri veikia tiek mokytojus, tiek mokinius, ir padeda sėkmingai dirbti bei mokytis.

Kasdieniniame gyvenime dažnai nusikalstam, jei linksmus žmones laikome lengvabūdžiais ir slopiname jų humoro apraiškas.

Prisiminkime filosofą Sokratą: "Ar rimtumas gali būti kliūtis juokui? Aš manau, kad daug geriau siekti rimties linksmu žingsniu. Paaiškinkite man, koks jis žmogus, jeigu atmeta linksmumą – džiaugsmingąją žmogaus dali?"

Humoras sukelia įvairias racionalias ir emocingas reakcijas. Pirmiausia suvokiame jo esmę, paskui atsiranda emocinė reakcija - juokas. Juokiantis į kraują išsiskiria antinksčių hormonų, kurie stimuliuoja medžiagų apykaitą. Ne veltui dar 18-tame amžiuje atsirado posakis "Humoras - sultys".

Juokas yra psichofiziologinis procesas, kuriame dalyvauja visas organizmas. Pavydas, baime. neapykanta ir kitos neigiamos emocijos sukelia įtampą ir įvairius vidaus organų pakitimus, sekina žmogaus gyvenimo energiją. Juokas, kaip pati galingiausia teigiama emocija, tonizuoja visus fiziologinius procesus. Juokiantis išsiplečia kraujagyslės ir kartu vidaus organai geriau aprūpinami krauju bei deguonimi, aktyvuojami cheminiai procesai. Todėl nenuostabu, kad juokas visais laikais buvo laikomas teigiamu reiškiniu žmogaus gyvenime. Japonų gydytojai teigia, kad juokas gerina kraujo kokybę, keisdamas jo sudėtį. Juokiantis diafragma veikia kaip siurblys, o tai stimuliuoja širdies, skrandžio ir žarnyno funkcijas. Juokas reguliuoja ir hormonų išskyrimą endokrininėje sistemoje.

Pats ryškiausias iš juokui būdingų bruožų yra jo išraiška veide. Besijuokiančiam žmogui blizga akys; jis skleidžia būdingą garsą, pakinta kvėpavimas, kai kada net ištrykšta ašaros. Visa tai teigiamai veikia organizmo fiziologinius procesus.

Kaip suprantamas ir vertinamas humoras, priklauso nuo daugelio veiksnių: amžiaus, lyties, išsimokslinimo, gyvenimo patirties, papročių ir bendro kultūros fono.

Juokas yra unikalus reiškinys tuo aspektu, kad jis yra ir refleksas, ir psichosomatinis reiškinys. "Kai juokiasi veidas, juokiasi ir skrandis, kai veidas piktas iš išorės, pyksta ir vidaus organai" - teigia japonai. Bent kartą per dieną nuoširdžiai nusijuokus, pagerėja sveikata ir prailgėja gyvenimas. Apie tai rašė daugelis mokslininkų įvairiais laikais. Avicena savo knygoje "Poema apie mediciną" pataria juokauti slaugant ligonius. Kiekvienas suprantame, kad juokas ypač svarbu, kai bloga nuotaika, kai jaučiame įtampą.

Gydymo procese juokas turi fantastinę galią, jei gydytojas moka teisingai juo naudotis. Kalbant apie juoko gydomąjį poveikį, verta prisiminti amerikiečio visuomenės veikėjo, rašytojo ir mokslininko Normano Kousino ligos istoriją. Jo pasveikimo istorija atkreipė viso pasaulio gydytojų dėmesį. Savo ligos istoriją jis aprašė knygoje "Ligos anatomija". Jis susirgo ankilizuojančiuoju spondilitu. Galimybė pasveikti, gydytojų nuomone, buvo 1:500. Norėdamas tapti vieninteliu iš tų 500, jis neliko pasyviu savo ligos stebėtoju. Be to, žinodamas, kad neigiamos emocijos pragaištingai veikia organizmo cheminius procesus, jis nusprendė, jog teigiamos emocijos turi gerinti organizmo funkcijas, o džiaugsmas, viltis, juokas, tikėjimas savo jėgomis turi gydomąją galią! Gydymosi tikslu jis ėmė žiūrėti komedijas ir pastebėjo, kad 10 minučių pasijuokus skausmas apmalšta dviems valandoms. Taip pat skaitė humoristinę literatūrą. Normanas Kousinas pamažu sveiko ir pagaliau atėjo metas, kai jis vėl grįžo dirbti.

1973 m. mokslininkai nustatė, kad galvos ir nugaros smegenys gamina biologiškai aktyvias medžiagas - morfinus arba endomorfinus, vadinamuosius "skausmo žudikus". Joms veikiant, organizmas natūraliai nuskausminamas; atsiranda apsauginė reakcija nuo streso - skausmo. Atlikta daug bandymų ir pastebėta, kad žmonės, kurie labai trokšta pasveikti, lengviau pakelia skausmą. Troškimas gyventi - tai ne teorinė abstrakcija, o fiziologinė realybė, turinti gydomųjų savybių. Todėl taip svarbu palaikyti ligonio norą gyventi ir padėti jam mobilizuoti visus kūno ir dvasios resursus.

Dar mažai kas žino, kad 90 proc. skausmą sukelia ne bloga sveikata, bet įtampa, stresas, nuobodulys, nusivylimas, užslopintas pyktis, persivalgymas, netinkama dieta.

V. Osler sakė, kad juokas – tai gyvenimo muzika ir kad juoko dėka galima išlikti jaunam.

 

Milvi TEDREMAA

Estija

 

Vienas iš pavyzdžiu :unsure:


DovanėlėVIP.gifmylimas%20autorius.gifzvaigzde.gifflow14.gif

Skaitome forumo taisyklės

Galima pamilti žmogaus sielą nepažinus jo kūno - Ir paskui išeiti iš proto, palietus mylimos sielos kūną

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kontroliuoti nevaldomas situacijas galime tik atitinkamai į jas reguodami. Mes visada turime pasirinkimą: galime pasijuokti arba pulti į neviltį. Ir dažnai būtent juokas yra vienintelė racionali išeitis, nes mokėdami pasijuokti iš savęs ir iš situacijos mes lengviau susitaikome su tuo, kas nepakeičiama. Be to juokas suteikia fizinės energijos ir išgyvenimui svarbaus gebėjimo greitai atgauti fizines bei dvasines jėgas.

 

Mokslininkai iki šiol neturi vieningos nuomonės, dėl ko žmonės juokiasi. Yra žinoma, kad žmogus išmoko juoktis gerokai anksčiau nei tapo žmogumi. Mokslininkai nustatė, kad artimiausios žmogui beždžionės – bonobo – mažyliai pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais juokiasi visai kaip žmogaus vaikai.

 

Ekspertų nuomone sugebėjimas juoktis, kaip ir sugebėjimas kalbėti, yra tiesioginė vaikščiojimo stačiomis pasekmė, kai išsiskyrė kvėpavimo ir judesių tempas.

 

Taigi, kaip juokas veikia sveikatą?

 

Juokas stiprina imunitetą, stabdo streso hormonų (kortizono ir adrenalino) gamybą ir didina endorfinų, mažinančių skausmą, suteikiančių žmogui euforijos pojūtį, kiekį.

 

Juoką galima traktuoti ir kaip savotišką masažą, nes tada atsipalaiduoja apie 80 raumenų grupių. Pasirodo, jis stiprina širdį ir mažina kraujo spaudimą.

 

Išsamūs tyrimai parodė, kad juoktis labai sveika žmonėms, patyrusiems insultą ir kenčiantiems nuo lėtinės smegenų išeminės ligos. Mat yra tiesioginis ryšys tarp mimikos raumenų aktyvumo ir kraujo pritekėjimo į smegenis, o šie raumenys labiausiai dirba, kai šypsomės ar juokiamės.

 

Juokiantis pasikeičia kvėpavimo ritmas: įkvepiama giliau ir ilgiau, o iškvepiama trumpiau. Taip pagreitėja dujų apykaita, o dėl to pagerėja visų organų veikla.

 

Bet teigiamai veikia tik nuoširdus juokas, o ne sarkazmas. Senovės graikai manė, kad sarkastiški žmonės nėra savimi pasitikintys, juos valdo dažnos nuotaikų kaitos, yra melagiai, žiaurūs. O tokie serga širdies, skrandžio ir kepenų ligomis.


DovanėlėVIP.gifmylimas%20autorius.gifzvaigzde.gifflow14.gif

Skaitome forumo taisyklės

Galima pamilti žmogaus sielą nepažinus jo kūno - Ir paskui išeiti iš proto, palietus mylimos sielos kūną

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

ačiū, lb įdomu paskaityti :girl_dance:


и не пойму, откуда и куда я двигаюсь, как много я теряю во времени, в дороге повторяя: ох, Боже мой, какая ерунда

 

Dovanėlėflow14.gifforumo%20simpatija.gifmenas.gif

veja2.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Juokas suartina

 

Juokimasis- vienas greičiausių būdų suartėti su kitais žmonėmis. Jei galite juoktis drauge su savo bendradarbiais, jūsų darbas pasidaro gerokai malonesnis, o laikas bėga kur kas greičiau. Jei galite juoktis su savo šeimos nariais netgi tada, kai ištinka kokia nors nesėkmė, jūsų santykiai kur kas ilgiau išliks tvirti :girl_dance:


DovanėlėVIP.gifmylimas%20autorius.gifzvaigzde.gifflow14.gif

Skaitome forumo taisyklės

Galima pamilti žmogaus sielą nepažinus jo kūno - Ir paskui išeiti iš proto, palietus mylimos sielos kūną

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū kicule labai naudinga paskaityt ir apsišviest :flowers:

 

Juokas geras dalykas, gaminasi vitaminas C. Taip kad merginos JUOKIMĖS ir kuo daugiau šypsokimės


Pagal savo prigimtį visos moterys yra angelai.

Tačiau kai joms aplaužo sparnus, tenka skraidyti ant šluotos..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

bagyyra1.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Juokas, kaip pati galingiausia teigiama emocija, tonizuoja visus fiziologinius procesus.

 

Juokiantis išsiplečia kraujagyslės ir kartu vidaus organai geriau aprūpinami krauju bei deguonimi, aktyvuojami cheminiai procesai.

 

Todėl nenuostabu, kad juokas visais laikais buvo laikomas teigiamu reiškiniu žmogaus gyvenime.

 

Mokslininkai nustatė, kad juokas mažina kraujospūdį, skatina skausmą slopinančių medžiagų skyrimąsi. Maža to, juokas stimuliuoja įvairius raumenis (atsipalaiduoja apie 80 raumenų grupių) ir gerina plaučių darbą.

 

Juokas stiprina imunitetą, stabdo streso hormonų (kortizono ir adrenalino) gamybą ir didina endorfinų, mažinančių skausmą, suteikiančių žmogui euforijos pojūtį, kiekį. Jis stiprina širdį ir mažina kraujo spaudimą.

 

Juokiantis pasikeičia kvėpavimo ritmas: įkvepiama giliau ir ilgiau, o iškvepiama trumpiau. Taip pagreitėja dujų apykaita, o dėl to pagerėja visų organų veikla.

 

Juokas – tai saulė: jis nuvaiko miglą nuo žmogaus veido. (V. Hugo)

 

Dvasios džiaugsmas yra jos jėgos požymis. (R. V. Emersonas)

 

Juokas – tai žmonių meilė. (L. Tolstojus)

 

Humoras – gelbėjimosi ratas gyvenimo bangose. (Dž. Labokas)

 

Mums džiaugsmą dovanoja ne aplinka, o mūsų požiūris į aplinką. ( F. de Larošfuko)

 

Geriausias išminties įrodymas – nesudrumsčiama nuotaika. (M. de Montenis)

 

Linksmas žmogus susikuria linksmą pasaulį, niūrus žmogus – niūrų. (S. Smailsas)

 

Pasidalytas džiaugsmas didėja. (Dž. Holendas)

 

Niekas taip nevargina, kaip niūrus protas. (I. Turgenevas)

 

Džiaugsmas, kurį mes dovanojame kitiems, yra žavus tuo, kad, kaip ir kiekvienas kitas atspindys, sugrįžta į mus, dar labiau spindėdamas. ( V. Hugo)

 

Amžinai niūrūs žmonės man visada įtartini; jeigu jie neapsimetinėja, tai arba jų protas sutrikęs, arba skrandis. (A. Gercenas)

 

Mokėjimas lengvai pereiti nuo juokų prie rimtų dalykų ir nuo rimtų dalykų prie juokų reikalauja didesnio talento nei paprastai manoma. Dažnai juokas parodo tiesai kelią, antraip perteikiama tiesa nepasiektų tikslo. (F. Bekonas)


smailikai_com_15_64.gif

 

21312065_6e313476f01c.gif

 

rokoko.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kas pasidaro juokinga, negali būti pavojinga. (Volteras)

 

Kur širdys kietos, juokui nėra vietos. (V. Šekspyras)

 

Juokas turi nuskaidrinti veidą, o ne bjauroti jį. (Ž. M. Giujo)

 

Linksmumas – tai dangus, po kuriuo žydi visa, išskyrus pyktį. (Ž. Polis)

 

Nuoširdus juokas – tikras dvasinės sveikatos požymis (M. Gorkis)

 

Humoras – didi jėga. Niekas taip nesuartina žmonių, kaip smagus, nekandus juokas. (L. Tostojus)

 

Neprarask humoro. Žmogui jis – lyg rožei aromatas. (Dž. Golsvortis)

 

Smagus juokas gydo sielą (Aristotelis)

 

Iš visų kūno judesių kvatojimas yra sveikiausias: jis skatina virškinimą, kraujotaką ir sužadina visų organų gyvybines jėgas. (K. V. Hufelandas)

 

Juokas – didis tarpininkas, dažnai padedantis atskirti tiesą nuo melo. (V. Belinskis)

 

Džiaugtis gali tik tas, kuris suteikia džiaugsmą kitiems. (D. Baironas)

 

Ir džiaugsmas, ir meilė yra sparnai į didžius darbus. (J. V. Gėtė)

 

Džiaugsmo būsena – patvirtinimas, kad esame gyvenimo tekmėje. (Ž. Renaras)

 

Žmogus turi būti linksmas. Jei džiaugsmas baigiasi, ieškok, kur suklydai. (L. Tolstojus)

 

Gyvenimas skirtas džiaugtis, kurkite jį džiaugsme, nes gyvenimas duotas žmogui, o ne žmogus – gyvenimui. (E. Glasgou)


smailikai_com_15_64.gif

 

21312065_6e313476f01c.gif

 

rokoko.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū rokoko :flowers: Labai motyvuoja :super: :super: :super:


DovanėlėVIP.gifmylimas%20autorius.gifzvaigzde.gifflow14.gif

Skaitome forumo taisyklės

Galima pamilti žmogaus sielą nepažinus jo kūno - Ir paskui išeiti iš proto, palietus mylimos sielos kūną

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.