Pereiti prie turinio
Gretutyte

Dietos pagal mėnulį

Rekomenduojami pranešimai

Dietos orientavimas pagal mėnulio fazes

Nuo seniausių laikų žmonės pastebėjo dangaus kūnų įtaką gamtai ir gyvenimui. Vienas iš labiausiai mus veikiančių dangaus kūnų yra artimiausias mums - mėnulis. Dangaus skliaute Saulė ir Mėnulis atrodo vienodo dydžio, nors nakties šviesulys yra 400 kartų mažesnis už Saulę ir 400 kartų artimesnis Žemei. Mes matome tik vieną Mėnulio pusę, pats jis šviesos neskleidžia - tik atspindi Saulės šviesą. Mėnulis skrieja aplink Žemę elipsine orbita: tai priartėja prie jos, tai nutolsta. Iš Žemės mes stebime keturias šio proceso fazes - jaunatį, priešpilnį, pilnatį ir delčią. Ta pati fazė kartojasi kas 29,5 paros.

 

Dar mūsų močiutės žinojo, kad augalus, kurie derlių brandina virš žemės, reikia sėti esant jaunačiai, o šakniavaisius, kurių derlius tarpsta žemėje, geriau sodinti, kai Mėnulis dyla. Gamtos ciklais ir mėnulio ciklais ir šiandien vadovaujasi visi žemdirbiai, norintys išauginti gerą derlių. Mokslininkai yra patvirtinę ir mėnulio įtaką vandens judėjimui, potvyniams. Turint omeny, kad mūsų organizmo didesniąją dalį sudaro vanduo, lengvai galime suvokti, kad mūsų organizmas taip pat yra smarkiai įtakojamas mėnulio judėjimo. Keturfazis Mėnulio ciklas padeda suvokti emocijų kaitą, instinktų proveržius, gyvybiškumo potvynius ir atoslūgius, nors europiečiai Mėnulio kalendorių labiau pritaikė ne dvasinėms, o praktinėms reikmėms. Jei pavyktų iš kartos į kartą perduodamas senolių žinias prisiminti, išmoktume gyventi Mėnulio, vadinasi, ir gamtos ritmu.

 

Čia mes pateikiame informaciją apie šio dangaus kūno įtaką mūsų kasdienei mitybai ir ne tik jai. Jūs galite periodiškai užsukti ir lengviau susiorientuoti, kaip sveikiau valgyti, ar kada pradėti ir kada baigti svorio didinimo ar mažinimo, sveikatingumo procedūras, remiantis mėnulio ciklu.

 

SVARBIOS DIENOS

 

Mėnulio fazės GRUODŽIO mėnesį:

PILNATIS 12 02 - 12 08

DELČIA 12 09 - 12 15

JAUNATIS 12 16 - 12 23

PRIEŠPILNIS 12 24 - 12 30

 

GRUODŽIO mėnesį patartina:

 

gruodžio 7 dieną nuo 22:34 val. iki gruodžio 9 dienos 00:01 val. - "Dramblio diena"/ Galima daug ir skaniai valgyti. Tai pasikrovimo diena, maistas "neina į kūną"/.

gruodžio 9 dieną nuo 00:01 val. - badauti, geriant tik vandenį - iki gruodžio 10 dienos 01:24 val.

gruodžio 12 dieną nuo 04:10 val. - badauti, geriant tik vandenį - iki gruodžio 13 dienos 05:31 val.

gruodžio 26 dieną nuo 11:57 val. - badauti, geriant tik vandenį - iki gruodžio 27 dienos 12:15 val.

gruodžio 29 dieną nuo 13:17 val. - badauti "sausai" - iki gruodžio 30 dienos 14:13 val.

 

GRUODŽIO 2 D. - GRUODŽIO 8 D. PILNATIS

 

Pastebėta, kad Pilnaties periodu organizmas kaupia ne tik riebalus, ber ir toksinus. Išauga apetitas, jaučiamės alkani, organizmas kaupia maisto medžiagas, todėl lengva papilnėti. Pasistenkite mažiau valgyti saldaus ir riebaus maisto, daugiau vaisių ir daržovių. Per Pilnatį geriausiai pasireiškia badavimo efektas. Šiuo laikotarpiu labai gerai daryti iškrovos dienas, ar bent jau pasistengti šią savaitę po 18 val. visai nieko nevalgyti. Dietos geriausia pradėti laikytis baigiantis mėnulio Pilnačiai. Jeigu ramybės neduoda antsvoris, šiomis dienomis verta prisiminti sveikos mitybos taisykles. Pilnatis - vandenų atoslūgio metas. Organizme vandens - tik minimalus kiekis. Šiuo metu nepatartina piktnaudžiauti sausu maistu. Rekomenduojama gerti kuo daugiau skysčių, tačiau be cukraus ir druskos.

 

Pilnatis - netinkamas metas persodinti augalus, nes jie sunkiai prigyja.

 

Pilnatis - netinkamas laikas chirurginėms operacijoms, nes sunkiai gyja žaizdos.

 

Ši mėnulio fazė turi didžiausią įtaką žmogaus psichikai ir sveikatai. Šiuo metu žmonės dažniausiai būna neramūs, agresyvūs.

 

Jei galite, per pilnatį, nepradėkite svarbių darbų. Stenkitės nesivelti į ginčus: juk aplinkinių nuotaikos taip pat panašios. Atidėkite reikalus valdiškose įstaigose, nedarykite skubotų sprendimų: po kelių dienų viską pamatysite kitoje šviesoje. Tada ir nuspręsite.

 

LAPKRIČIO 24 D. - GRUODŽIO 1 D. PRIEŠPILNIS

 

Priešpilnio savaitę organizmas linkęs viską kaupti išskyrus toksinus. Šiuo periodu patartina valgyti mažiau kaloringus produktus, nes, kaip jau minėjome, organizmas įsisavina viską, ką jam šiuo metu duodi. Labai nepalankus metas lieknėti: jei laikotės dietos, pasidžiaukite bent tuo, kad svoris nepadidėjo. Dabar labai sveika badauti arba bent jau pasninkauti. Rekomenduotinas neriebus, gausus vitaminų maistas, pavyzdžiui, salotos, daržovės. Rekomenduojamos iškrovos dienos. Vartokite daugiau vaisių ir jų sulčių. Daug gerkite, tik gėrimai turi būti be cukraus ir druskos. Šioje fazėje organizmas išvalomas veiksmingiausiai. Paklūsdami energijos srautams, šlakai patys tarsi "veržiasi lauk". Ypač gerai varyti tulžį ir valyti kepenis, gerti arbatas, skatinančias šlapimo išsiskyrimą, skaldančias akmenis.

 

Šiuo periodu organizmo ląstelės intensyviai kaupia viską, kuo jas aprūpina kraujas. Todėl itin veiksmingas vartojamų vitaminų, vaistų poveikis. Tinka taisyti dantis. Bet paūmėja senos ligos, kimba peršalimo ligos, tampa pažeidžiama rega ir virškinimo sistema.

 

Tinkamas metas kirpti plaukus, mat šiuo metu nukirpti plaukai greitai atauga, būna sveikesni, jų galiukai neskilinėja.

 

Per priešpilnį mes tampame aktyvesni ir tarsi atsiveriame pasauliui. Atsiranda pirmosios Mėnulio ciklo kliūtys ir problemos, bet žmogus maksimaliai pasirengęs jas išspręsti. Dabar net mažiausios pastangos kažką pakeisti ar pasiekti yra veiksmingos. Periodas tinka spręsti konfliktus, išskaidyti įtampą, veikti tose srityse, kurios iki šiol atrodė itin sudėtingos ir neįveikiamos. Per priešpilnį teisingi poelgiai garantuoja geras pasekmes.

 

LAPKRIČIO 16 D. - LAPKRIČIO 23 D. JAUNATIS

 

Šiek tiek pailsėjome ir vėl prie darbo! Jaunas mėnulis - pats geriausias metas griežtoms dietoms, vegetarizmui, žarnyno valymui. Šiuo periodu organizmas labiausiai linkęs kaupti riebalus, taigi reikia ypatingai rūpintis savo figūra. Mitybą orientuokite toksinams šalinti. Vartokite daug skysčių (per dieną išgerkite ne mažiau 2 litrų), tik gėrimai turi būti be cukraus ir druskos, nes skysčiai stimuliuoja inkstų darbą. Tai skatina skysčių, kartu ir audiniuose, ląstelėse bei sąnariuose susikaupusių toksinų bei šlakų šalinimą. Gerkite daug žolelių arbatos ir žaliosios arbatos, kurios yra gero skonio ir duoda daug naudos organizmui.

 

Jaunatis - palankus metas atsikratyti žalingų įpročių: rūkymo, alkoholio, narkotikų ir pradėti sveikai gyventi. Šiuo laikotarpiu bus ypač efektyvi sauna, masažas ir atpalaiduojamasis meditavimas. Fazės pabaigoje naudinga švarinti, maitinti odą, nes skysčiai į ją labai gerai įsigeria.

 

Nerekomenduojama intensyviai gydytis ar operuotis mėnulio fazės pasikeitimo į Jaunatį dieną. Per Jaunatį susilpnėja imunitetas, gali kamuoti nepagrįstas nerimas, slogutis, depresija. Organizmas tarsi ruošiasi pradėti naują gyvenimą. Efektyvios visos gydomosios procedūros. Palankus metas stiprinti organizmą, nes būtent dabar sustiprėja vaistų poveikis, geriau pasisavinami vitaminai ir mineralinės medžiagos.

 

Jaunas mėnulis palankus rimtiems planams,svarbiems pokalbiams, naujiems darbams. Viską, ką pradėsite per Jaunatį, puikiai seksis.

 

LAPKRIČIO 9 D. - LAPKRIČIO 15 D. DELČIA

 

Ir vėl galima šiek tiek atsipalaiduoti, net pasmaližauti, nes šiuo periodu mažesnis pavojus priaugti svorio. Pastebėta, kad per delčią kūnas noriai atsikrato antsvorio kilogramų, nes paspartėja medžiagų apykaita. Dažnai ir mūsų apetitas šiuo periodu sumažėja, todėl lengviau pradėti laikytis dietos (pats geriausias laikas), o rezultatų pasiekiama dvigubai greičiau. Mėnuliui pradėjus dilti, mūsų organizmas įgauna puikią sportinę formą, Būkite aktyvūs, nes įvairūs fiziniai krūviai padės šalinti iš organizmo toksinų ir skysčių perteklių, o tuo pačiu ir greičiau lieknėti. Mitybą orientuokite į iškrovos dienas. Bent porą dienų laikykitės ryžių dietos. Šios kruopos turi mažai kalorijų ir daug medžiagų, stimuliuojančių virškinimo organų darbą.

 

Šis metas tinkamiausias iš organizmo šalinti šlakus, valyti veidą, viso kūno odą.

 

Plaukų kirpti šiuo metu nerekomenduojama, nes jie po to sunkiai atauga ir būna plonesni. Tačiau būtent dėl to tai puikus metas depiliacijai.

 

Per delčią žmogaus organizmas yra gana geros formos. Tinkamas metas chirurginėms operacijoms, dantims taisyti, nes žmogus šiuo metu ne taip stipriai reaguoja į skausmą, ne taip kraujuoja žaizdos, o pjūvių vietose susiformuoja mažiau matomi randai.

 

Prasidėjus Delčiai dingsta tingulys. Norisi aktyviau veikti, baigti atidėtus darbus. Tik nesiimkite visko iškart. Antraip pervargsite. Elkitės protingai. Analizuokite neseniai įvykusius konfliktus. Gal būtent šiuo laikotarpiu prieisite išvadą, kad neverta kiekvienos smulkmenos imti į širdį.

 

Paskutinėje Mėnulio ciklo fazėje, kai gamtos bioritmai silpsta, netinka pradėti naujus sumanymus, generuoti idėjas. Įvairias pradžias ir naujas pažintis geriau nukelti į priešpilnio dienas.


Dovanėlėflow14.gifforumo%20simpatija.gifflow14.gifflow9.gifpinigai.gif

“… prisimink, kad ne praeitis ir ne ateitis slegia tave, bet visada tik dabartis.“

 

ok40.gif

gretutyte.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.