Pereiti prie turinio
Nicole

Pasaulinis atšilimas

Rekomenduojami pranešimai

07.07.07 vyko JAV inicijuojamas socialinis projektas „Live Earth and SOS". Projektas apėmė septynis planetos kontinentus, kuriuose vienu metu vyko devyni koncertai 24 valandas per parą.

 

„Live Earth and SOS" sujungtė Niujorko, Londono, Johanesburgo, Rio de Žaneiro, Šanchajaus, Tokijo, Sydnėjaus, Hamburgo ir Stambulo mases į dviejų milijardų auditoriją. Tokios žvaigždės kaip „Genesis", „Red Hot Chili Peppers", „Black Eyed Peas", „Jack Johnson", „Afi", „Akon", „James Blunt" ir kiti atlikėjai kvietė planetos gyventojus susirūpinti dėl pasaulinio atšilimo.

 

„Šiame projekte dalyvavo per šimtas muzikos atlikėjų ir sujungė per du milijardus žmonių. Tai grandiozinis renginys, kuriuo buvo norima parodyti visuomenės susirūpinimą dėl globalinio atšilimo grėsmės.

 

Ar ziurejote si koncerta? Ka manote apie pasaulini atsilima? Ar jums tai asmeniskai rupi? Ar domejotes, kokiais budais galetumete prisideti ir jus, kad butu galima suletinti pasaulini atsilima?

Redagavo Nicole

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Koncerto nemačiau, nes nežinojau, kad jis bus. Kaži ar toks projektas ką pagelbės. Pabūsiu pesimiste ir pasakysiu, kad žmonės tiesiog nuėjo paklausyti koncerto ir gyvens toliau kaip ir gyvenę...

Manau, kad tai yra nesustabdomas dalykas... o kai dar tai rūpi tik pavienėm šalim.. didžiausi teršėjai juk nei nemano liautis, tai ar kitų burnų aušinimas ką padės?

Ar man tai rūpi? Nei nežinau.. jei galėčiau prisidėt prie sustabdymo gal labiau rūpėtų, o dabar tai tiesiog neišvengiamas reiškinys ir tiek..

Būdais nesidomėjau, o ką vienas žmogus gali kažką pakeisti? Čia kaip prieš titaniką su šakutėm turbūt...


Dovanėlės

flow9.gifVIP.gifflow14.gifpagalba.gifpagalba%20moder.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Keletas video, kaip galetumete prisideti ir jus, noredami pagelbeti pasauliui :super:

Madonna - Hey You

:victory:

Ar visada reikia krepselio prekems :D

 

Eitvyde, suprantu, kad daugeliui taip atrodo, kad vienas zmogus nieko negali padaryti, bet tai netiesa..Butent mes visi sia katastrofa ir sukelem..Paklausit, o kaip? Prie ko cia as ir pan.? Is tiesu, ne visi zinom, kiek vis delto tersiama planeta, norint pagaminti paprastuti plastikini krepseli prekems susideti, net nekalbant apie ivairius ipakavimus, naudojamus produktams laikyti ir pan. Zinoma, negalima atmesti fakto, kad Amerika ir kitos didziosios pasaulio salys, yra pagrindines tersejos..Bet nesutinku su tuo, kad tik delto, jog Lietuva maza salis, zmones neturetu susirupinti ir prisideti prie pasaulio gelbejimo..Juk kas ir butu, jei kiekvienas zmogus pasakytu, kad jam dzin ir jis nieko negali padaryti, tuomet pasaulio pabaiga ateitu labai greitai :super:

 

Keletas budu, kaip kiekvienas musu galetu prisideti :sird:

 

1. Pakeiskime paprastas lemputes Eco lemputemis, kurios ne tik, kad sutaupys jums pinigu, bet ir ilgiau laikys. Jei kiekvienas zmogus namuose pakeistu 4 lemputes Eco lemputemis, sutaupytumem 900000 tonu siltnamio efekta sukelianciu duju.

 

2. Isjunkime is tinklo visus prietaisus, kuriais tuo metu nesinaudojame, pvz. televizorius, radijas, kompiuterius, mikrobanges, telefonus ir pan. Tuo ne tik apsaugosite save nuo potencialaus gaisro, bet taip pat sutaupysite 5% elektros, naudojamos jusu namuose..Kiekvienais metais sia issvaistyta elektra i ozono sluoksni ismetama 18 bilijonu CO2 duju.

 

3. Stenkimes atskirti atliekas i perdirbamus produktus, nes ju perdirbimas sunaudoja 70-90% maziau energijos. Dauguma atlieku is stiklo, popieriaus, plastmases, metalo ir pan. yra perdirbamos. Parduotuveje geriau naudokite stipresnius krepsius, kurie laikytu ilgesni laika, t.y. eidami i parduotuve neskites savo krepsius, vietoj to, kad kiekviena karta pirktumete naujus, kuriuos veliau ismetate. Stenkimes pirkti produktus su kuo maziau ipakavimo, jei imanoma.

 

4. Auginkite patys arba pirkite organiskai augintas sviezias darzoves ir vaisius is vietiniu ukininku, taip sutaupysite milijonus nuodingu duju, naudojamu produktams apdirbti ir pervezti i parduotuves.

 

5. Stenkites nevaziuoti automobiliu iki parduotuves, jei iki jos vos 15 minuciu pestute ir pan. Taip pat nepalikite automobilio ijungto sustojus, kai ko nors laukiate ir pan., nes tai jums kainuos daugiau benzino, negu isjungiant ir vel ijungiant. Kiekviena menesi tikrinkite automobilio padangas, kad jos butu pilnai pripustos, tai jums sutaupys pilna benzino baka per metus. Pirkdami nauja automobili, stenkites rinktis modelius su naujais taupesniais mechanizmais.

Žmoniją pradeda kaustyti nauja "pasaulio pabaigos" baimė

Pasaulinis atšilimas veikia ir Lietuvą

Lietuviams globalinis atšilimas nerūpi?

 

Ar įmanoma sustabdyti atšilimą?

 

Tam, kad klimato pokyčiai visiškai stabilizuotųsi, visame pasaulyje į aplinką turi būti išmetama 70 proc. mažiau anglies dvideginio (CO2). Jeigu būtų įgyvendintas visas Kioto protokolas, oras turėtų panašiai tiek pašvarėti.

Viena pagrindinių problemų ta, kad atmosferoje susikaupęs CO2 gali išbūti labai ilgą laiką. Kad į atmosferą iki šiol išmestas anglies dvideginis išsisklaidytų, gali prireikti maždaug 100 metų. Čia įskaičiuota ir tai, kad dalį šios medžiagos perdirbs augalai. Taigi netgi jei šiandien CO2 išmetimas į orą būtų sustabdytas, iki šiol atmosferoje susikaupęs CO2 ir toliau veiktų orus.

Iš tikrųjų anglies dvideginio išmetimas į atmosferą šiandien nesiliaus. Todėl tenka laukti ir mąstyti, kaip keisis klimatas. Pokyčiai priklauso nuo to, kaip mes toliau naudosime šiltnamio efektą sukeliančias dujas. Tai, be abejo, bus susiję su žmonijos plėtra, technologijomis ir energijos suvartojimu.

Nors prognozės nemalonios, tačiau matoma ir teigiamų dalykų. Skaičiuojama, kad netgi nedideliais kiekiais mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į atmosferą planetai ir žmonėms žalos dydis turėtų būti mažesnis.

Be to, prie laipsniškų klimato pokyčių yra lengviau prisitaikyti. Tokiu atveju turėtume daugiau laiko oro pokyčiams parengti savo namus, visuomeninius pastatus. Laukiniai gyvūnai taip pat turėtų laiko susireguliuoti migraciją. Mažiau jautrus pokyčiams būtų ir žemės ūkis.

Nors sakoma, kad jūros lygis pakils, tačiau reikia tikėtis, kad šių permainų sukelti potvyniai bus ne tokie pavojingi, kaip prognozuoja pesimistai. Tačiau net ir geresniu atveju potvyniai bus didesni, nei šiandien esame įpratę.

Daugelis specialistų mano, kad dar nevėlu stabdyti šiltnamio efektą. Siūloma nepraleisti pro ausis informacijos apie šiltnamio efekto mažinimą ir pasistengti, kad mūsų aplinkai, kurią paveldės ateinančios kartos, būtų padaryta kuo mažiau žalos.

Šiuo metu pasaulyje jau juntami orų pokyčiai tęsiasi, ir jeigu moksliniai modeliai pasirodys esą teisingi, gali būti, kad po dešimties ar dvidešimties metų gyvensime kitokioje aplinkoje nei šiandien.

Redagavo Nicole

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Video nepažiūrėjau, nes numanau, kad ten viskas bus angliškai. Kaip pasireiškia ta pagalba? :victory:

Dėl to, kad mes visi ją ir sukėlėm aš gi nesiginčiju, tiesiog netikiu tuo, kad keli žmonės gali kažką pakeisti. Čia jau turi būti valstybės pozicija rimta tuo atžvilgiu. Ir nekalbu apie Lietuvą, net jei visa Europa liautųsi akimirksniu teršus, tai tokios gigantės kaip JAV, Kinija, Rusija užterš ir už mus.

Dabar dėl tų būdų.

1. įmanoma

2. šiuolaikiniams prietaisams nelabai sveika yra juos kaskart išjunginėti, tad taip besielgdama aš jiems kaip ir kenčiau.. abejoju ar kas puls naudotis šitu punktu :super:

3. dėl šiukšlių rūšiavimo - daugumai neįmanoma, nes daug kur yra vienas konteineris visoms šiukšlėms. dėl krepšelių, tai tubūt dauguma taip elgiasi.

4. na taip. labai puikus patarimas miestiečiams :super:

 

Nicole, o tu naudojiesi tais punktais? Kuriais?

 

Taigi netgi jei šiandien CO2 išmetimas į orą būtų sustabdytas, iki šiol atmosferoje susikaupęs CO2 ir toliau veiktų orus.

Ir vistiek ateis chana.. tai nesustabdama, net staiga visiems liovusis teršti, o, kad liausis to tikrai nebus....

 

Aišku kažką daryt geriau nei nieko, bet ar rankos nesvyra žinant, kad tai itin mažai ką keičia?


Dovanėlės

flow9.gifVIP.gifflow14.gifpagalba.gifpagalba%20moder.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip Eitvyde, naudojuosi visais siais punktais ir tai darau jau gana seniai..Mano jau tevu buvo ikalta i galva isjungti elektra kambariuose, jei juose nesi. Atrinkineti siuksles pradejau atvaziavus i Airija pries 5 metus, nors jau tada Lietuvos miestuose buvo specialus konteineriai siuksliu atrinkimui. Sutinku, kad mazuose miesteliuose ir kaimuose gali buti sunkiau, nes Lietuva dar nepriejo iki to lygio, kad visur atrinkinetu atliekas, bet jei zmones noretu, jie eitu pas miestelio valdzia ir prasytu, kad jiems butu suteiktos salygos tai daryti..Bet kiek supratau, lietuvaiciams dzin tokie dalykai, dauguma dar neispruse iki to lygio..Smagu, kad bent tu atrasei i sia tema, nors ir esi daugiau pesimiste siuo atzvilgiu, bet matyt, kad vis delto rupi pasaulio likimas..Esme tame, kad zmones nieko nedarys, kol ju neistiks baisi nelaime..Bet argi neuztenka gamtos perspejimu iki siol, negi niekas neziuri ziniu ir nemato, kas darosi Anglijoje siuo metu..Negi pamirsom cunamio ir uraganu padaryta zala, galu gale pasiziurekim, kas darosi Lietuvoje, temperaturos kyla kiekviena vasara, darosi vos ne kaip siltuose krastuose..Arba vel beproto lyja :victory: Negi neuztenka siu perspejimu :super:

 

Beje, o kur tu girdejai, kad siuolaikiniams prietaisams nesveika juos isjungineti :super: Galu gale, tikrai geriau daryti kazka, nes jei kiekvienas bent trupuciu prisides, tai pakeis labai daug ka, o jei visi liksime pesimistais, tai musu vaikams tikrai ateis chana, negi norit is musu vaiku atimti galimybe gyventi geresniame rytojuje?? :super:

Redagavo Nicole

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dėl šiukšlių išvežimo, Nicole, labai klysti, nes šiukšles veža privačios įmonės ir tik visiems pvz namo gyventojams sutikus būtų pastatytas papildomas konteineris, o jis kainuotų, o kiekvienam name yra pensininkų ir prastai gyvenančių žmonių, kuriems labiau rūpi kaip nusipirkt šiandien valgyt, susimokėt komunalinius patarnavimus, o ne kažkoks pasaulinis atšilimas. Ir aš juos suprantu. Ir esmė čia visai ne išprusime, o finansuose.

Elektrą, tai turbūt dauguma išjungia, nes taupo, o visa kita, tai abejoju...o ar tu išjungi mikrobangę iš tinklo kai ja pasinaudoji, televizorių, muzikinį centrą, kompiuterį ir t.t.? Gal tiesiog pasinaudoji distanciniu pultu?

Dėl kenkimo iš kur girdėjau tikrai nepasakysiu, gal kai ką pirkom koks specialistas pasakė ar kur perskaičiau :super:

Dėl tų oro sąlygų, tai kasinėjimai yra parodę, kad kažkada Antarktidoje yra buvę tropikai, tai gal čia viskas normalu? Gal gamta tiesiog natūraliai keičiasi ir jau kam lemta bus išlikti tas išliks? :super: Mes esam planetos gyventojai.. vieni iš daugelio, jei mes jai kenkiam, tai natūralu, kad ji nori mus pražudyti :super:

O dėl to geresnio rytojaus vaikams, tai kaži ar galim ką padaryt, įsivaizduok, kad nuo didžiulės snieguotos viršukalnės paleidi sniego gniūžtę... kuo arčiau papėdės tuo sunkiau ją sustabdyt.. man atrodo, kad ta gniūžtė JAU nebesustabdoma :sird:

Tie dar tikintys, kad ją galima sustabdyti man panašūs į skęstančius ir besigriebiančius šiaudo.

 

O kodėl kiti nediskutuoja neįsivaizduoju :victory: Juk galiu klysti aš gali klysti tu.. kuo daugiau žmonių apie tai diskutuos, ieškos info ir t.t. tuo galbūt greičiau prieisim kažkokios bendros išvados :D


Dovanėlės

flow9.gifVIP.gifflow14.gifpagalba.gifpagalba%20moder.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Taip Eitvyde, naudojuosi visais siais punktais ir tai darau jau gana seniai..Mano jau tevu buvo ikalta i galva isjungti elektra kambariuose, jei juose nesi.

Pas mane ta pati situacija :super::super: jau nuo mazens ikalta i galva :victory:

Atrinkineti siuksles pradejau atvaziavus i Airija pries 5 metus, nors jau tada Lietuvos miestuose buvo specialus konteineriai siuksliu atrinkimui. Sutinku, kad mazuose miesteliuose ir kaimuose gali buti sunkiau, nes Lietuva dar nepriejo iki to lygio,

Na pas mus yra (nors gyvenu mazam miestelyje) bet patikek ... kita karta zmones iki siuksliu konteinerio "siuksliu maiselio" nedanesa,o ka jau kalbet kad siuksles rusiuotu :super:


DovanėlėVIP.gifmylimas%20autorius.gifzvaigzde.gifflow14.gif

Skaitome forumo taisyklės

Galima pamilti žmogaus sielą nepažinus jo kūno - Ir paskui išeiti iš proto, palietus mylimos sielos kūną

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš ilgai galvojau ką šiuo klausimu pasisakyt :victory:

Žinau kad ką darom kenkiam viskam, tas pats rūkimas, važinėjimas benziniuniu/dyzeliniu automobiliu, šiukšlių nerūšiavimas ir t.t. kenkia, bet tai darom kaip bebūtų gaila :super: o kodėl net nežinau :super:


Dovanėlėpagalba.gifcompliment.gifmylimas%20autorius.gifcompliment.gifsportas.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Na aš ilgai galvojau ką šiuo klausimu pasisakyt :wacko:

Žinau kad ką darom kenkiam viskam, tas pats rūkimas, važinėjimas benziniuniu/dyzeliniu automobiliu, šiukšlių nerūšiavimas ir t.t. kenkia, bet tai darom kaip bebūtų gaila :D o kodėl net nežinau :D

Tame ir esmė , kad žinom, jog blogai darom,bet vistiek darom.Gal jeigu kiekvienas žmogus nors ką pakeistų savo gyvenime šiuo klausimu,tai gal nors kiek atitolintume tą atšilimą.Bet daug kas galvoja,kad jei aš čia ką ir darysiu,tai dėl manęs vieno niekas nepasikeis,todėl ir nesistengia.O tokių vienetų susidaro milijonai užtai ir yra taip kaip yra.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
o ar tu išjungi mikrobangę iš tinklo kai ja pasinaudoji, televizorių, muzikinį centrą, kompiuterį ir t.t.? Gal tiesiog pasinaudoji distanciniu pultu?

 

Visada viska isjungiu is tinklo, tik cia labai man patinka Airijoje, kad yra specialios rozetes su isjungimo mygtukais, kad elektra daugiau nebeeitu i rozete, tuomet nereikia istraukineti laidu pastoviai :victory: Maniskis labai grieztas siuo poziuriu, nes jis ne karta mates, kaip greitai rozeteje palikti laidai gali sukelti gaisra..Kaip jau minejau, siuo atveju ne tik kad elektros sutaupoma, bet ir daugeliui issaugoma gyvybe..

 

O man dabar toks klausimas iskilo, ar jusu poziuris pasikeistu, jei jums nutiktu baisi nelaime, kai prarastumete namus ir visa, kas jums brangu, o gal vistiek taip paciai pesimistiskai galvotumete?

 

Kas turetu nutikti, kad zmones pagaliau atsimerktu ir pradetu galvoti ir rupintis pasauliu taip, kaip savimi?? Juk viskas prasideda nuo musu paciu, jeigu mes nenorime jokiu pastangu ideti, kokia teise turime tiketis to pacio is kitu??

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tokia rozetė, o jei dar prieinamoj vietoj, tai tikrai liuks dalykas, o kai tokios nėra ir visos rozetės taip suvedžiotos, kad yra už prietaisų, tai... ir svarbiausia, kad žinom, kad nesaugų, nes sakykim, kad ir sutrikus prietaiso veiklai jį išjungti iš elektros būtų itin sudėtinga, bet kol nieko nenutiko....na o jei nutiktų (pfu pfu pfu tuk tukt tuk :rolleyes: ) tikriausiai graužčiausi dėl to, iiilgai, GAL visad išjunginėčiau, GAL po kiek laiko nuspręsčiau, kad jei jau man taip kartą nutiko, tai kokia tikimybė, kad man vėl taip nutiks?? ir vėl elgčiausi kaip dabar...bet galiu garantuot vieną - apie pasaulinį atšilimą tada tikrai negalvočiau :rolleyes:

 

Kas turėtų nutikti? Asmeniškai man užtektų, kad visos šalys, o pirmiausia JAV, būtų pasirašiusios Kijoto protokolą ir jo šventai laikytųsi, kad matytųsi pažanga ir noras iš valdžios pusės...


Dovanėlės

flow9.gifVIP.gifflow14.gifpagalba.gifpagalba%20moder.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sakai, noras is valdzios puses, is kur tas noras bus, jei kiti zmones nieko nenori daryti..Juk valdzioje irgi zmones sedi..Taip rimtai pamascius, jei tu dabar valdzioje sedetum taip pesimistiskai nusistacius, tai valdzia nieko ir nedarytu :rolleyes: as butent ta ir noriu akcentuoti, kaip galima is kitu tiketis kazkokiu permainu, jeigu patys asmeniskai nenorime keistis..nenuostabu tada, kad zmonija pati save varo i nevilti..gal vis delto tada reikia tos pasaulio pabaigos, nes dabartine zmonijos karta visiskai nevertina to, ka turi ir ka jiems pasaulis duoda :sird: o visi dejuoja pamate per zinias, kas darosi pasaulyje ir kiek zmoniu zusta katastrofose..

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.