Pereiti prie turinio
oksana

kad vaikas ir knyga taptu draugais

Rekomenduojami pranešimai

Ar prisimenate, kai vaikystėje ar paauglystėje tiesiog negalėdavote atsiplėšti nuo knygos, panirę į keistą viliojantį nuotykių ir draugystės pasaulį? O dabar prisiminkite pašnekesį, nugirstą autobuse, kaimynės padejavimus, jūsų vyriausiojo sūnaus mokytojos pastabą – vaikai skaito pernelyg mažai, jie nesugeba atlikti kūrybinių užduočių.

 

Ar tiesa, kad knyga praranda savo žavesį? Ar gali kompiuteris, televizorius išstumti knygą ir mūsų mokinukui pasiūlyti tokios pat traukos ir fantazijos pasaulį? Ne, pasakys kiekvienas, tik knyga ugdo vaiko vaizduotę, iškalbą, turtina jo žodyną.

Deja, tėvai retai pagalvoja apie tai, kad skaitymo malonumas turi atsirasti ne vien dėl mokytojo pastangų. Skaitymo motyvacija pradedama ugdyti dar prieš mokyklą. Kaip parodyti mažajam patrauklų knygos pasaulį, skatinti jį pajusti teksto žavesį? Jums puikiai gali padėti nauja Alma litteros lavinamųjų knygelių serija: Skaitymo kopėčios.

 

Ši knygelių serija yra ypatinga. Tai skaitymo programa, sudaryta atsižvelgiant į skaitytojo amžių, pomėgius bei skaitymo gabumus, gebėjimą susikaupti ir išlaikyti dėmesį, suvokti skaitomą tekstą. Lipant kopėčiomis tekstas sudėtingėja, „auga“ kartu su mažuoju skaitytoju.

Vadovaujamasi mintimi, kad skaitymo procesas turi būti malonus ir nevarginti vaiko. Nuobodulys ir nuovargis reiškia nusivylimą, o galų gale – ir priešinimąsi knygai. Svarbu, kad pasakojama istorija būtų įdomi ir smagi. Taip pat nepaprastai svarbios iliustracijos, jos - tarsi greta esantis vaizdinis „tekstas“, padedantis geriau suvokti skaitomus sakinius.

 

Pradėkime nuo pirmosios pakopos. Knygutės skirtos vaikams nuo 5 metų. Tai skaitymas su paveikslėliais – daiktavardžiai pakeisti piešinukais, kuriuos reikia „perskaityti“. Kiekvienas sakinukas tampa ir smagiu mažu žaidimu. Žodis ir paveikslėlis pakaitomis nenuvargina mažojo skaitytojo. Vaikas ne tik išgirsta naujų žodžių, bet juos mato vizualiai. Tai nuostabus ir paprastas įsiminimo būdas, padedantis ugdyti atmintį ir plėsti šio amžiaus vaikų žodyną.

 

Pirmosios pakopos knygelės paženklintos pelytės ir varlytės piešinukais.

Pelytė – tai knyga, kurioje rasite keletą mažų draugų pasakojimų su mielais veikėjais. Trumpas, greitai įveikiamas tekstas nesukelia nuovargio, o smagus pasakojimas palieka malonių įspūdžių.

Varlytė – įdomūs pasakojimai. Smagios, kupinos nuotykių istorijos patraukia dėmesį, ugdo vaizduotę. Vaikai skaito apie į save panašius berniukus ir mergytes ir dalyvauja jų nuotykiuose.

Serijos kūrėjai atsižvelgė ir į raidžių dydį: jos aiškios, didelės ir nevargina vaikams akių.

 

Palipęs kopėčiomis ant antrosios pakopos atsistoja šešiametis smalsutis. Vaiko laukia tigriuko ir žvirbliuko paveikslėliais pažymėtos knygelės. Tai trumpi pasakojimai su puikiomis kiekvieno sakinio iliustracijomis. Aiškūs tekstai ir paveikslėliai „draugauja“ ir vienas kitą papildo.

Tokia knyga būsimajam pradinukui puikiai tinka kaip savarankiško skaitymo pradžiamokslis.

 

Jei iš tiesų norite, kad jūsų vaikas patirtų skaitymo malonumą – skaitykite kartu. Pirmojo ir antrojo kopėčių laiptelio knygelės yra puiki priemonė bendrauti. Jūsų vaikas pajus ir skaitymo, ir buvimo kartu džiaugsmą.

Yra ir kitų svarbių motyvų. Skaitydami garsiai kartu lavinsite vaiko kalbą. Mažasis skaitytojas sieja garsinę ir rašytinę žodžio raišką. Gerėja artikuliacija, kalbos raiškingumas, iškalba.

 

Trečiosios pakopos skaitytojas jau turi skaitymo patirties. Jis – septynerių metų pradinukas, pradėjęs savarankišką kelią žinių link. Savo knygeles jis atpažins iš pirato ir drambliuko paveikslėlių. Trumpi, nuotykingi pasakojimai vaikams įdomia tema suteiks daug smagių skaitymo akimirkų. Tai pirmieji skaitiniai sau su daugybe spalvotų paveikslėlių.

 

Jau galima nusipirkti šias Skaitymo kopėčių knygeles:

Patiems mažiausiems - paveikslėlių knygelė „Pasakojimai apie mažąjį ponį“, kurios autoriai Werner Faber ir Sabine Kraushaar. Šioje pelytės knygelėje jūsų mažylio laukia smagus pasakojimas apie nepaprastą išdykėlį ponį ir jo mažąją šeimininkę Katią.

Varlytės paveikslėliu pažymėtą knygą „Pilies vaiduokliukas mokykloje“ sukūrė Claudia Ondracek ir Christian Zimmer. Skaitykite kartu su vaiku apie neįprastą vaiduokliuko ir berniuko draugystę. Skaitymas su paveikslėliais jūsų mažyliui suteiks žaidimo malonumą ir padės sužinoti naujų žodžių.

 

Antrosios pakopos skaitytoją turėtų sudominti linksmojo tigriuko knygelė „Pasakojimai apie ponius“, kurios autorė Katja Reider ir iliustratorė Ines Rarisch. Trumpos, smagios istorijos iš vaikų gyvenimo, o pasakojimai parašyti šeimos, draugystės, santykių su šalia esančiu žmogumi temomis.

Itin įdomią knygą siūlo Cornelia Funke. „Užburta klasė“ yra trumpas pasakojimas apie nepaprastą naujokę 2b klasėje. Sunkios matematikos užduotys sprendžiamos mažais skraidančiais begemotais, o kreida pati ima šokti!

 

Marliese Arold – itin daug kurianti rašytoja. Jau išleista daugiau nei 100 knygelių vaikams ir jaunimui. Paklausta, kaip jai atsivėrė nuostabus knygų pasaulis, ji prisiminė mamos skaitytas pasakas…

Skaitymo kopėčios jums siūlo dvi šios autorės knygas. Palipę ant trečiosios pakopos vaikai į rankas paims knygelę su pirato paveikslėliu „Draugystė su arkliais“. Daug trumpų nuotaikingų pasakojimų. Ar gali arkliai turėti laisvadienių? Kaip pasidalyti arklį dviem? Ką veikia arkliai mokykloje?

Prakutusiems skaitytojams skirta drambliuko knygelė „Delfinukui gresia pavojus“. Tai puikus pasakojimas apie laisvės ilgesį, žmonių ir gyvūnų santykius.

 

Jau minėtas rašytojas Werner Faber yra ypač susirūpinęs didėjančia praraja tarp skaitančių ir neskaitančių vaikų. Jo nuomone, skaitymas nėra privilegija, o kiekvieno vaiko teisė.

Ugdyti norą ir malonumą skaityti reikia pradėti nuo mažųjų. Lavinsite ne tik skaitymo įgūdžius, bet ir iškalbą, kūrybingumą, stiprinsite vaizduotę. Skaitymo kopėčios jums siūlo dėsningą ugdymo programą – patrauklias lavinamąsias knygeles. Jos padės jūsų vaikui patirti tikrą skaitymo malonumą.

 

Leidybos įmonė ,,Alma littera


oksana1.gifDovanėlėflow9.gifflow14.gifVIP.giflabas.gifpagalba.gifflow9.gifforumo%20simpatija.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Džiaugiuosi, kad mano sūnus mėgsta skaityt. Geriausia dovana jam- knyga. :mirksiukas:


Dovanėlėflow9.gif

zinule.gif

 

--------------------

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.