Pereiti prie turinio

Rekomenduojami pranešimai

netike zaislai

Vaiki?ko prekio parduotuvese nuo ?aislo gausos raibsta akys. Taeiau ekspertai tvirtina, kad tai, ka prekybos centrai siulo muso ma?iesiems, yra ne tik beprasmybe, bet gali net pakenkti vaiko psichikai.

 

"?tai su ?iomis lelemis vaikams nepatartina ?aisti, - atidarydama vitrina sako psichologe Jelena Smirnova. - O juk vadinamosios ekspresyvines leles - tai ?aislo mados klyksmas. Pa?iurekite, kiekvienos jo veide sustingusi keista, i?kreipta grimasa. Jos pyksta, verkia. Vaikui lele - ?mogaus atvaizdas. Jam ji duoda supratima apie savo paties ?mogi?kaja esm?. Vaikai leles megd?ioja. Lelio agresyvumas, manieringumas, pasitenkinimas savimi labai greitai gali tapti vaiko savybemis. Mano praktikoje buvo atvejis, kai ?e?erio metuko berniukui nuolat pirkdavo robotus-monstrus. Vaiko ir i?ore, ir elgesys netrukus eme keistis: jis kuprinosi, a aplinkinius ?iurejo i? padilbo, kalbejo ?iurk?eiu, ?ai?iu balsu."

 

Eksperto nuomone, pagrindinis ?iuolaikinio ?aislo bruo?as - perdeta naturalizacija. Gausybe smulkio detalio ?aidima pavereia bereik?miu kolekcionavimu - lelio drabu?io, bato bei kito aksesuaro. Leles, kaip ir patys vaikai, "moka" valgyti, verkti ir net tu?tintis. "O juk ?aislo paskirtis kita, - sako psichologe. - Kuo ma?iau jis vaikui primeta savo funkcijas ir elgesio normas, tuo geriau. ?aidimas turi prasm?, jei vaikas fantazuoja pats. Savaranki?kumas, iniciatyvumas, sugebejimas kurti, mokejimas save kontroliuoti - visa tai ugdosi ?aid?iant."

 

Pedagogo tvirtinimu, kad vaikas galeto ramiai atsideti mokymuisi, jis turi prisi?aisti iki 6-7 meto. Deja, daugelis ma?ojo, nepaisant juos supaneio ?aislo gausos, ?ios galimybes neturi. Todel vaikai i?auga infantilus (ypae berniukai) ir pradinese klasese ima ?aisti ?aidimus, skirtus trimeeiams, o tai atsiliepia mokslui.

 

Geras ?aislas yra tas, su kuriuo ?aid?iant galima sugalvoti avairiausio siu?eto. Leles i?vaizda netureto buti naturalistine. Tegu juso neglumina, kad lele skudurine, kad jos ma?os akutes ir nera nosies bei burnos. Vaikas pats sugalvos jai veido i?rai?ka - tokia, kokia nores. Geriausias ?aislas - pagamintas i? naturalios med?iagos: med?io arba tekstiles.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Paskutiniu metu mano suno megstamiausi ?aislai- pirato laivas (kainavo vir? 200 Lt) ir avairios tvirtoves, kurias i? plastikinio detalio suklijuoja jie patys (paskutinioji kainavo 110 Lt).


dogrun.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Kaip manot, ar ?aislai gali lavinti?

Man priimtina yra nuomone, kad vaikui naudingiau ?aisti su med?io pliauska, kankore?iais, akmenukais nei pirkti jam lego ir kitokius pana?ius ?aislus.

Ka manot jus?

 

Taip, zaislai lavina vaiko judesius, vaizduote, mastyma, taciau tam nereikia pirkti brangiausiu zaislu. Pabandykite mazyliui duoti "paseimininkauti" tarp pudu, ar kruopu ir pamatysite kaip jis su didziuliu susidomejimu zais.


Dovanėlė

flow9.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aha.Darom virtinius kartu.Virtuve ir pats vaikas skesta miltuose,bet uztat kaip idomu... :rolleyes:


Dovanėlė

flow9.gifVIP.gifcompliment.gifforumo%20simpatija.gif

 

dc8f64ae87af0d5791d67831dbe28799.gif

 

Gyvenimas trumpas- pažeidinėk taisykles- atleisk greitai- bučiuok lėtai- mylėk nuoširdžiai- juokis nesivaržydamas- ir niekada nesigailėk to, kas privertė tave nusišypsoti...

lilija2.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Maniskiams berniuksciams nepamainomi dalykai yra kaladeles (lego duplo ir pan.) ir kilimas su keliais. ;) Pasistato visokiausiu garazu, tiltu ir pan. ir vazineja masinelemis. Anksciau dar reikejo padeti pastatyti, o dabar jau patys seimininkauja :super:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Taip, zaislai lavina vaiko judesius, vaizduote, mastyma, taciau tam nereikia pirkti brangiausiu zaislu. Pabandykite mazyliui duoti "paseimininkauti" tarp pudu, ar kruopu ir pamatysite kaip jis su didziuliu susidomejimu zais.

visiskai pritariu tai. bet as to neleidziu daryti :mirksiukas:

mes patys neperkame mazajai zaisliuku, jinai pati issirenka kas ja domina ir ta mes nuperkame, mes jai leidziame nueiti apziureti visas vitrinas, ir kuris zaislas jai uzkliuna ta ir perkame atsizvelgiant i kaina..... dazniausiai tu zaislu kaina buna 25lt. i savaite galima leisti. ;)


oksana1.gifDovanėlėflow9.gifflow14.gifVIP.giflabas.gifpagalba.gifflow9.gifforumo%20simpatija.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

nu mano niuomone vaikui pirkt tai ko jis nori negerai paskui vaikai nesizino ko nori ir panasiai turi buti tam ribos.


GYVENIMAS GRAZUS TIEM KURIE PASTOVEI SYPSOSI......

TAD SYPSOKIMES IR DZIAUKIMES GYVENIMU...........

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

tu ik neisizeisk, bet as isreiksiu savo nuomuone. man tos jausmas susidare, kad visos mamos kurios cia bendrauja viska daro negerai, negrus daiktus perka, negerai maitina ir .t.t. o tu viena cionais esi idealas.... deja ne. kiekviena mama jaucia ir zino ka daro ir ka leidzia savo vaikui... mums leidzia galimybet kad vaikas pats issirinktu sau zaisla kuris ji domina, ir tuo labiau kad tie zaislai nera brangus..... :mirksiukas: neisizeisk.... bet kartaisp perskaityk viska ka tu parasai. visur tik priestaravimai ir visur zodis negerai, negalima ir t.t.


oksana1.gifDovanėlėflow9.gifflow14.gifVIP.giflabas.gifpagalba.gifflow9.gifforumo%20simpatija.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

klausyk tai kam tas forumas yra kad bendrauti ir savo nuomone reiksti kekvieno kitoks masytmas as suprantu tuos dalykus kitaip ir man aiskyti ka rasyti nederetu.............as senamadiskas zmogus esu ir ziuriu y viska paprastai ir vaikas mano auga ne taip kai daba auginama.........


GYVENIMAS GRAZUS TIEM KURIE PASTOVEI SYPSOSI......

TAD SYPSOKIMES IR DZIAUKIMES GYVENIMU...........

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
klausyk tai kam tas forumas yra kad bendrauti ir savo nuomone reiksti kekvieno kitoks masytmas as suprantu tuos dalykus kitaip ir man aiskyti ka rasyti nederetu.............as senamadiskas zmogus esu ir ziuriu y viska paprastai ir vaikas mano auga ne taip kai daba auginama.........

as neaiskinu, as prasiau neisizeisti, nes as rasiau visiskai nesupikusi. ir taip pat isreiskiau savo nuomuone. :mirksiukas:

kai kuiriuose galima sakyt visuose situacijose kas surista su vaiku as elgiuosi irgi senamadiskai- na nepernelyga- mamos mastymu (manno mamos). ir aisku elgiuosi atsizvelgiant i galimybes ;) tad be pykciu, nes as visiskai ramiai bendrauju....


oksana1.gifDovanėlėflow9.gifflow14.gifVIP.giflabas.gifpagalba.gifflow9.gifforumo%20simpatija.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

O as megstu nupirkti koki zaisliuka siaip sau:ir nebrangu,ir daznokai... :mirksiukas: Kartais vyras jau mane pristabdo,kad uztenka.Kai pagalvoju-jis teisus,bet apsisuku ir vel einu prie zaislu...Silpnybe tikriausiai...


Dovanėlė

flow9.gifVIP.gifcompliment.gifforumo%20simpatija.gif

 

dc8f64ae87af0d5791d67831dbe28799.gif

 

Gyvenimas trumpas- pažeidinėk taisykles- atleisk greitai- bučiuok lėtai- mylėk nuoširdžiai- juokis nesivaržydamas- ir niekada nesigailėk to, kas privertė tave nusišypsoti...

lilija2.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

as taip pat perku ir nemaziai nesakau vyras ir baubia kam ju tiek pilni kampai bet vaikui rinktis per daug neleidziu nes paskui nesizino ko jis nor


GYVENIMAS GRAZUS TIEM KURIE PASTOVEI SYPSOSI......

TAD SYPSOKIMES IR DZIAUKIMES GYVENIMU...........

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.