Pereiti prie turinio
kicule

9 draudimų mėnesiai

Rekomenduojami pranešimai

9 draudimų mėnesiai

 

Alkoholiui - STOP!

Kas apie tai rašoma specialiojoje literatūroje

Mėnesį prieš kūdikio pradėjimą derėtų atsisakyti alkoholio (iš organizmo ,,laipsniai” išgaruoja per 29 dienas). Pastojusi jo venkite, žinoma, galite pasimėgauti trupučiu vyno, šiukštu - nepadauginkite, nes tai gali pakenkti ir jums, ir būsimam kūdikėliui. Pastebėta, kad tarp išgėrinėjančių nėščiųjų persileidimai 2-4 kartus dažnesni. Tik vienas iš trijų kūdikių gimsta visiškai sveikas.

 

Ką pasakytų ginekologas

,,Neįrodyta, kad mažos alkoholio dozės kenkia. Priešingai, mažais kiekiais vartojamas turi daugiau teigiamų savybių. Blogybių priežastis - perdozavimas. Jei per savaitę išgeriamas, pavyzdžiui, 1 l degtinės, ji patenka į vaisiaus medžiagų apykaitą, pažeidžia kepenis, centrinę nervų sistemą, trikdo vaiko raidą. Dažnam mažyliui pastebimas įgimtas alkoholizmas, t. y. vaiko organizmas, įpratęs prie alkoholiu prisotinto gyvenimo, pradeda reikalauti svaigiųjų gėrimų.

 

Mažiau kofeino

L. Jei į būsimos mamytės organizmą per dieną patenka daugiau kaip 300 miligramų kofeino, jis gali pakenkti vaisiui. Per dieną leidžiama išgerti ne daugiau kaip 1-2 puodelius (0,028 l ) kavos ir 12 stiklinių gazuoto (sodos) vandens. Šokolade kofeino yra gerokai mažiau, tačiau apsivalgyti irgi nereikėtų. Vieni tyrimai rodo, kad padauginus kofeino padidėja persileidimo rizika, kūdikis gali gimti mažesnio svorio. Kiti tyrimai tokius būgštavimus neigia.

 

G.,,Draudimai nėra iš piršto laužti, tačiau itin sureikšminti nereikėtų. Jei moteriai kava - būtinas kasdienis ritualas, neišgėrusi puodelio kito jaučiasi prislėgta, mieguista, lai pasimėgauja ja. Jei kava vartojama saikingai, t. y. ne 50 puodukų per dieną ir ne tokių, kai ,,šaukštukas stovi” - nieko blogo. O ,,Coca-Cola” ir įprastomis gyvenimo sąlygomis nėra geras produktas, tik niekas nekreipia dėmesio”.

 

Neglostyk kačių!

L. Katės - toksoplazmozės bakterijų platintojos. Požymiai: karštis, nuovargis, gerklės skausmas. Padariniai: persileidimas, priešlaikis gimdymas, būsimo kūdikio sveikatos bėdos. Kaip apsisaugoti? Netvarkykite katės ,,tualeto”, tegul tai daro vyras, draugas, kiti šeimos nariai. Plaukite rankas kiekvienąkart paglostę katę.

 

G.,,Jei šeimoje visada gyveno katė, moteris jau bus įgijusi imunitetą. Žmogus, kartą susidūręs su toksoplazmozės bakterijomis, perserga ikiklinikine forma, organizme atsiranda antikūnų ir gali būti ramus - nebesusirgs”.

 

Neperkaisk!

L. Karšta vonia ir vonelės kojoms, sauna, pirtis nėščiajai - ne pats geriausias būdas pasilepinti. Staigūs kūno temperatūros pokyčiai kenkia vaisiui (padidėja apsigimimų tikimybė), o į mažąjį dubenį ir galūnes staiga suplūdęs kraujas gali būti kraujavimo, persileidimo ar priešlaikio gimdymo priežastis.

 

G.,,Kaitintis nerekomenduočiau, bet moterys tai daro. Soliariumai? Kas gi blogo? Kad aktyvėja medžiagų apykaita? Kad pasigamina daugiau melanino? Jei moteris sveika ir nori būti graži, nejau uždrausiu? Kaitintis saulėje apskritai nėra gerai. Bet mes visi laukiam vasaros ir dumiam į saulėtus paplūdimius”.

 

Nerūkyk!

L. Meskite rūkyti vos rimčiau susimąsčiusios apie kūdikį. Nikotinas - nuodas. Kas gali nutikti, jei ir nėščioji trauks dūmą? Vieni nemalonumai: susiaurės placentos kraujagyslės, vaisius gaus mažiau maisto ir deguonies - negalės įprastai vystytis, kūdikis gims mažesnio svorio, net 30 proc. padidėja apsigimimų rizika, vaikas gali gimti negyvas. Rūkymas yra gana dažna persileidimo, kraujavimo, priešlaikio gimdymo priežastis. Rūkančiųjų vaikai blogiau auga, lėčiau vystosi protiškai ir emociškai, dažniau serga kvėpavimo takų ligomis.

 

G.,,Per nėštumą rūkyti nerekomenduojama, bet jei moteris rūko - iš burnos cigaretę ištrauksi? Rūkančių kūdikėliai gimsta 200-300 g lengvesni nei nerūkančių. Tai, kad kūdikis yra mažesnis, rodo, kad vaisius gyveno nepalankiomis sąlygomis, kurios trukdė įprastai nervinės sistemos, vidaus organų raidai. Gali būti, nors tyrimų nėra, kad vaikučio IQ bus žemesnis. Nesveika ne tik rūkyti, bet ir būti prirūkytose patalpose. Pasyvus rūkymas metu vaisiui kenkia su dūmais išskiriami kancerogenai. Tačiau nėra įrodymų, kad dėl to ateityje vaikas gali susirgt vėžiu”.

 

Nevartok vaistų!

L. Vaisius jautrus toksiniam vaistų poveikiui. Pavojingiausia, jei būsima mama vaistų vartoja pirmame ir trečiame nėštumo trimestre. Vartojant vaistus pirmuosius tris mėnesius padidėja apsigimimų rizika. Paskutiniais mėnesiais vaisiaus organai jau susiformavę, vaistai nesukels įgimtų ydų, tačiau gali paveikti fiziologinius procesus. Ypač stiprų neigiamą poveikį turi aspirinas ir neuroleptikai.

 

G.,Yra vaistų, kurie turi didelės įtakos vaiko raidai, sukelia apsigimimus. Pavyzdžiui, tetraciklino grupės antibiotikai sutrikdo vaiko kaulinės sistemos raidą. Biseptolis, jei vartojamas pirmą nėštumo trimestrą, sukelia galūnių vystymosi anomalijas. Jei atidžiau skaitytume vaistų anotacijas, beveik kiekvienoje rastume įspėjimą: ,,Nerekomenduojama vartoti per nėštumą”. Iki 16-os nėštumo savaitės reikia vengti bet kokių vaistų, išskyrus, žinoma, folio rūgštį. Bet. Iš dviejų blogybių visada geriau pasirinkti mažesnę: jei nėščioji naktimis nemiega, ką kankina epilepsija arba plaučių uždegimas, migrena, geriau, jei ji vaistus vartos. Kiekvienas konkretus atvejis turi savų išimčių”.

 

 

Jokių šuoliukų!

L. Sportas gerina kraujo apytaką, stiprina raumenis, atpalaiduoja. Tinkamiausias metas sportuoti - antras nėštumo trimestras. Tris pirmus ir tris paskutinius mėnesius sportuoti reikia labai atsargiai. Nėščiosioms negalima šokinėti, šuoliuoti, ilgam sulaikyti kvėpavimo, daryti pratimus, jei yra nors menkiausia rizika papulti arba gauti smūgį į pilvą, negalima perkaisti, sušalti.

Sportuoti rekomenduojama liautis 8-o mėn. pabaigoje.

 

G ,,Ar pamenate pasakojimus, kaip vokiečių treneriai prieš varžybas apvaisindavo savo auklėtines, kad suaktyvėtų jų medžiagų apykaita ir moterys pasiektų geresnių rezultatų? Ir jokių persileidimų! Jei nėštumas įprastas, ypač pirmais mėnesiais, moteris gali daryti viską, žinoma, neperlenkti lazdos. Nerekomenduočiau šokti su kartimi, parašiutu, jodinėti, žaisti tinklinį, fechtuotis, nardyti, šokinėti per virvutę. Šokinėjant, kratantis juda gimda, gali atšokti placenta. Reikia saugotis smūgių į pilvą”.

 

Dar daugiau ,,negalima”

 

Netapetuok!

Likus keliems mėnesiams, kol pagausės šeimyna, būsimas mamytes apima švaros manija. Gerai, kas gerai baigiasi, tačiau rengdama straipsnį prisiklausiau nemažai pasakojimų apie tai, kaip nėščia švaruolė netyčia prisivirė košės: dieną tapetus klijavo, o naktį pagimdė. Trimis savaitėmis per anksti! ,,Nekilnok rankų” - ne iš piršto laužtas draudimas. Dažnai kartojant rankų judesį aukštyn žemyn padidėja spaudimas į dubens sritį, stimuliuojami gimdos raumenys, tai gali nulemti persileidimą, priešlaikį gimdymą.

 

 

Nesinervink!

Per stresą išsiskiria hormonai, kurie trukdo kraujui patekti į placentą, o tai gali būti persileidimo, priešlaikio gimdymo priežastis, kūdikis gali gimti mažesnio svorio.

 

Jazmino aromatui - ne!

Pirkite tik kokybiškas aromatines žvakes, smilkalus, aliejus. Nekokybiški sintetiniai gaminiai gali sukelti alergiją, kitaip paveikti organizmą. Per nėštumą reikėtų vengti baziliko, kedro, ramunėlių, jazmino, mairūno, melisos, pipirmėtės, rozmarino, lauro, tujų, kamparo, gvazdikėlių aromato. Pavyzdžiui, jazminas stimuliuoja gimdos susitraukimus ir gali sukelti priešlaikį gimdymą.

 

Nemiegok ant nugaros!

Galite užspausti apatinę tuščiąją veną ir nualpti. Be to, vaisius spaus ir taip suspaustus vidinius organus, trukdys jų veiklai. Geriausia miegoti ant šono.

 

Nevairuok automobilio!

Yra smūgio į pilvą rizika.

 

Nelakuok nagų!

Nagų lako ir lako valiklio sudėtyje yra daug kenksmingų medžiagų, kaip antai formaldehido, kuris į organizmą patenka kvėpavimo takais, stipriai paveikia nervų sistemą, sukelia galvos skausmus, smarkų širdies plakimą.

 

Nekilnok sunkumų!

Per nėštumą raiščiai įtempti, audiniuose kaupiasi skystis, jie tampa elastingesni. Pilvo preso nėra. Sunkiau pakėlusi gresia išvarža.

 

Eglė Čepavičienė

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

SIAUBAS-NIEKO NEGALIMA DARYTI.O AS PUSE DARIAU :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na cia manau apitiksliai parasyta,kad nestukes zinotu :D

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

As daug girdejau ko negalima nestukems: langu valyt, uzuolaidu kabint, i miska neit uogaut, krikstomama but...

Mano vyras kai isgirsta ko naegalima nestukei daryt, tai vis oasako, kad tinginiu ismyslas. Jei moteris jauciasi gerai, manau gali daryti viska tik su saiku, kad nepersidirbt. Na o as 7 menesi svocia pabuvojau. Jauciausi gerai, tai ir sokau ir dainavau ir viska suruosiau viena. Manes nei kiek nevargino tokie upesciai.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu su tokiais draudimais tai mane niekas nesulaikė, aišku žinojau apie tokius, jaučiausi gerai, tai dariau daug kas čia surašyta, net į dekretą išėjau tik likus 20 d. iki gimdymo. Aišku aš nekalbu apie alkoholio vartojimą ar rūkymą :gele:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikra tiesa,kad daznai kilnojant rankas aukstyn zemyn,galima prisidaryti bedos :gele: man ir taip buvo : likus sav iki gimdymo atveze nauja spinta mums,tai as iskart ,kai ja surinko, puoliau tvarkytis,daiktus nesiot,kraustyt.o ta spinta buvo lb auksta,su antrasolem,tai zinoma rankutes buvo nuolat pakeltos... dar vyro pussesere kaip tik perspejo,kad nepersidirbciau...o as norejau iki lialiaus gimimo,kad butu sutvarkyta viskas,o be to puikiai jauciausi :D tai vat nakti ir pagimdziau :D bet viskas buvo ok,lialius isnesiotas,tik savaite anksciau gime :)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie pokalbio

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Įdėti kaip grynąjį tekstą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.