Pereiti prie turinio
Teologas

Atsisiveikinimas su Tevu Stanislovu OFM Cap [LT]

Rekomenduojami pranešimai

Atsisiveikinimas su Tėvu Stanislovu OFM Cap. 1918 - 2005 [LT]

 

Tėvas Stanislovas, kurio tikrasis vardas - Algirdas Mykolas Dobrovolskis - gimė 1918 m. rugsėjo 29 d. Radviliškyje. Mažesniojo brolio Stanislovo vardas vienuoliui buvo suteiktas 1936 m., įstojus į kapucinų vienuoliją Plungėje. 1941 m. jis davė amžinuosius įžadus ir įstojo į Kauno kunigų seminariją studijuoti teologijos, prieš tai krimtęs humanitarinius mokslus bei filosofiją. Kauno arkikatedroje 1944 m. kovo 25 d. brolis buvo įšventintas į kunigus ir taip tapo Tėvu Stanislovu. Po kunigystės šventimų Tėvas Stanislovas buvo paskirtas į Petrašiūnų vienuolyną, iš kur pradėjo vykdyti savo gyvenimo misiją - keliauti po Lietuvos bažnyčias, kuriose skaitydavo pamokslus.

 

Tėvas Stanislovas ne kartą buvo suimtas ir tremtas į Sibirą už pamoksluose skleidžiamas idėjas, svetimas tuometinei valdžiai. Religinių kultų taryba netgi buvo uždraudusi Tėvui klausytis išpažinčių, pamokslauti ir teikti kitus sakramentus, taip pat kategoriškai pareikalavo nebevažinėti į kitas parapijas. Taip gyvenimo smūgių blaškomas bei vėtomas iš parapijos į parapiją, Tėvas Stanislovas 1966 m. kovo 7 d. tapo Paberžės parapijos klebonu. Tačiau jis neapsiribojo vien Paberžės parapijos rūpinimusi: nuo 1980 m. aptarnavo ir Surviliškio parapiją, o 1990 m. Tėvui Stanislovui kapucinų ordinas pavedė rūpintis Dotnuvos vienuolynu - Dotnuvos ansamblis tarsi atgimė naujam gyvenimui. 1992 m. pradžioje Tėvui buvo pavesta aptarnauti Šlapaberžės parapiją ir, kiek vėliau, Gudžiūnų parapiją.

 

Tėvo Stanislovo nuopelnai, gera širdis ir skvarbus protas neliko neįvertinti: 1996 m. jis apdovanotas DLK Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu, 1997 m. tėvui Stanislovui suteiktas Kėdainių krašto Garbės piliečio vardas, jis ne kartą išrinktas populiariausiu rajono žmogumi. 1999 m. už žydų gelbėjimą Antrajame pasauliniame kare apdovanotas Žūvančiųjų kryžiumi, 1999 m. pabaigoje Panevėžio miesto Dailės galerijoje Tėvui Stanislovui buvo įteikta Santarvės fondo premija.

 

Eidamas 87-uosius metus 2005 m. birželio 23 d. Tėvas Stanislovas iškeliavo į Dangiškojo Tėvo namus, palikdamas neišdildomus pėdsakus žmonių ir istorijos atmintyje. 2005 m. birželio 27 d. palaidotas savo mylimojoje Paberžėje.

 

Jolita Žalgirytė

 

DVD filmo autoriai: Alvydas Rakauskas ir Dalius Ramanauskas

Kalba: Lietuvių

Žanras: Dokumentinis

Filmo trukmė: 30 min.

Pagamintas: 2005

Svoris: 700 MB

 

Linkas

http://hosted.filefront.com/filosofas/


Namaste forumas http://namaste.eforum.lt/ diskusijos apie gyvenimo prasmę! Mano anketa http://lt.netlog.com/Filosofas

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.