Pereiti prie turinio
LinaR.

Krikštynų dovanos

Rekomenduojami pranešimai

Gal turite kokiu idomiu pasiulymu krikstynu proga gal ka idomaus buvot sugalvojusios savo vaikuciu krikstynoms .Gal patartumet kokia dovanele butu galima iteikt kriksto teveliams


10442.png10440.png

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes krikštatėviams padarėme maikutes su nuotrauka ir užrašu.

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ir aš susidūriau su klausimu: kokias krikštynas suruošti savo mažyliui??? Akivaizdu, kad čia pasisakiusiųjų ir norinčių pasidalinti mintimis yra labai labai mažai :suo:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Apei pačias krikštynas yra atskira tema čia . Čia tema apie krikštynų dovanas :suo:


Dovanėlėpagalba.gifcompliment.gifmylimas%20autorius.gifcompliment.gifsportas.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Man labai idomu kokias dovanas dovanoja kriksto tevai vaikuciui, nes greit pati krikstysiu ir labai reikia ideju, aciu...


Jei norite, kad gyvenimas jums šypsotųsi, iš pradžių dovanokite jam savo gerą nuotaiką. (B. Spinoza)

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Man labai idomu kokias dovanas dovanoja kriksto tevai vaikuciui, nes greit pati krikstysiu ir labai reikia ideju, aciu...

na, lyg ir yra įprasta per krikštynas dovanoti simbolinę prasmę turinčias dovanas - auksines ar sidabrines grandinėles su kryžiuku, sidabrinį šaukščiuką (ant kurio galima išgraviruoti), medalionus, albumus ir pan. Nors žinau, kad nemažai krikšto tėvelių dovanoja ir žaislus - supamus arkliukus, dviratukus ir pan. Priklauso turbūt nuo pačios šeimos požiūrio į šias apeigas - jei tai didelė graži šeimos šventė, o pačios apeigos tik formalumas (pvz., tėvai nėra praktikuojantys katalikai, krikštija tik dėl to, kad taip reikia - na, aš asmeniškai ne taip jau ir mažai tokių žmonių pažįstu), tai tuomet turbūt pakanka ir kokio žaislo ar knygos. Aš pati, jei būčiau krikšto mama, būtinai dovanočiau ir kažką turinčio išliekamąją vertę ar simboliškai susijusio su krikšto apeigom. Tiesa, esu girdėjusi, kad neva kryželių dovanoti krikštijamam vaikiukui negalima, nes taip atseit jam užkraunama našta, gyvenimo kryžius. Aš į tokius dalykus žiūriu šiek tiek skeptiškai, nes tai mano supratimu ne kas kita, kaip prietarai, kurie su Bažnyčios mokymu lyg ir prasilenkia :geda: Mūsų sūnučio krikšto mama dovanojo pačios pieštą labai gražų paveikslą, mane ta dovana be galo pradžiugino ir net šiek tiek sugraudino - juk į ją įdėta dalelė širdies :D Mes patys mažajam dovanojom kaip simbolinę dovaną proginę auksinę 10 Lt monetą su Aušros vartais. Neringaile, jei tu vilnietė, tai prie Aušros vartų yra tokia parduotuvėlė "Devocionalijos" - ten gali rasti tikrai daug mielų ir naudingų daikčiukų krikštynoms (žvakių, skraisčių, suvenyrų, kryžiukų ir pan.). Ten visai neseniai mačiau labai gražius tokius lyg ir medalius - rožinės arba žydros spalvos "blynukas", viduryje pasidabruotas angeliukas ar koks kitas krikšto simbolis. Kainavo gal 60-70 Lt. Manau, galėtų būti nebloga simbolinė dovana. Dar girdėjau, kad dovanoja swarovski soskytes ar batukus (mažiems vaikiukams). Tiesiog nežinau, ką dar patarti, gal kažkas pravers iš to, ką čia parašiau :sird:

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mane taip pat domina ka dovanuoja kriksto teveliams :sird:


DovanėlėVIP.gifmylimas%20autorius.gifzvaigzde.gifflow14.gif

Skaitome forumo taisyklės

Galima pamilti žmogaus sielą nepažinus jo kūno - Ir paskui išeiti iš proto, palietus mylimos sielos kūną

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Ir aš susidūriau su klausimu: kokias krikštynas suruošti savo mažyliui??? Akivaizdu, kad čia pasisakiusiųjų ir norinčių pasidalinti mintimis yra labai labai mažai :hm:

 

padarykite krikstynu laikrastuka, dar galite saldainiu popieriukus, apie krikstynu scenarijus yra prirasyta labai daug SM. Tikrai galite issirinkti pagal nora ir kisene


Dovanėlėflow9.giflabas.gifgrom.gifkonnsultantas.gifcompliment.gifforumo%20simpatija.gif

 

esufainuole.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

mes tai dovanosim graviruotas taures ant kuriu bus isgraviruotas eilerastukas. labai rgazu


Dovanėlėflow9.giflabas.gifgrom.gifkonnsultantas.gifcompliment.gifforumo%20simpatija.gif

 

esufainuole.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

as jau padariau...bet labai nesupykite parodysiu kaip praeis nes tikrai zinau kas sesute lankosi cia....o ji juk bus kriksto mamyte....bet prizadu kad parodysiu.... :rolleyes:


erika1.gif

 

Dovanėlėflow14.giflabas.gifflow14.gifforumo%20simpatija.gifpinigai.gif

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sidabrinis šaukštelis

Mada per krikštynas dovanoti kūdikiui sidabrinį šaukštelį į Lietuvą atkeliavo neseniai. Matyt, ši tradicija lietuviams pasirodė įdomi ir finansiškai prieinama, nes retai kurios krikštynos dabar apsieina be sidabrinio šaukšto. Bet kurioje didesnėje juvelyrinių prekių parduotuvėje rasite sidabrinių šaukštelių nuo mažyčio suvenyrinio iki natūralaus dydžio valgomojo (kainos nuo 60 iki 300 Lt, priklausomai nuo dydžio). Populiariausi – arbatiniai šaukšteliai, ant kurių kojelės yra vietos linkėjimams išgraviruoti. Juvelyrai-graveriai pasakys, kad dedikacijas ant šaukštelių dabar graviruoja net dažniau nei ant vestuvinių žiedų. Beje, ši paslauga irgi nėra brangi – už 20 litų galima išgraviruoti visą posmą. Tradicija žavi, bet kodėl reikia dovanoti būtent sidabro, o ne kokio nors kitokio metalo šaukštą?

Nors žavimės sidabro grožiu, retai kuris žinome, kad šis metalas dar ir gydo. Pavyzdžiui, senovės Egipte sidabrines plokšteles dėdavo ant žaizdų, kad jos greičiau gytų. Daugelyje tautų šventindami naujus šulinius į juos primėtydavo sidabrinių monetų, nes sidabras naikina mikrobus. Sidabru valytas vanduo negenda ir nežydi. Mokslininkai ištyrė, kad sidabras gali sunaikinti 650 įvairiausių bakterijų, bet nepažeidžia organizmo mikrofloros. Atskleidus šias unikalias sidabro savybes, buvo imta gaminti vandens filtrus su sidabro jonais, juos įdiegti į skalbimo mašinų gamybą. Galbūt ateityje paaiškės ir dar kokių nors stebuklingų sidabro galių, o dabar aišku, kad sidabras

nesukelia alergijos

puikiai dezinfekuoja

skatina gyti žaizdas

valo vandenį

stiprina imunitetą.

Simboliška, kad kūdikiams dovanojami daiktai iš šio tausojančio ir gydančio metalo. Deja, tėvai tai priima tik kaip simbolį ir slepia šaukštelį dėžutėje sekcijos gilumoje. Iš tikrųjų krikštatėviai, dovanodami sidabrinį šaukštelį, linki ne tik turto, bet ir sveikatos, todėl reikia leisti mažyliui sidabriniu šaukšteliu naudotis – juo valgyti viską nuo pirmosios košės. O krikštatėvių pareiga laiku pamatyti, kada vaikas sidabrinį šaukštelį „išaugo“ ir kas kelerius metus padovanoti vis didesnį.

 

Dovanų TOP 10

Iš Jūsų laiškuose pateiktos informacijos sudarėme populiariausių Lietuvoje krikštynų dovanų sąrašą:

1. Aukso kryželis

2. Kitoks aukso papuošalas: auskarai, grandinėlė

3. Sidabrinis šaukštelis

4. Pinigai

5. Biblija

6. Pliušinis žaislas

7. Tuo metu aktualus reikmuo – sportinis vežimėlis, vaikštukai, šokliukas

8. Nuotraukų albumas prabangiais viršeliais

9. Dėžutė papuošalams

10. Angelas (skulptūrėlė)

,,Mamos žurnalas”, 2006 m., Nr.6

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.