Pereiti prie turinio
Teologas

Šventoji Teresė iš Karmelio

Rekomenduojami pranešimai

Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresė

 

Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresė – katalikų šventoji, vienuolė – karmelitė, viena iš trijų moterų, kuriai suteiktas Bažnyčios mokytojos titulas. Tikras vardas Teresa Marten, dar vadinama Šv. Kūdikėlio Jėzaus Terese. Teresė gimė 1873 m. Alansono mieste Prancūzijoje laikrodininko Lui Marteno šeimoje. Šeima buvo labai religinga, ir nuo vaikystės Teresė ir jos trys seserys (kurios taip pat tapo vienuolėmis) perėmė tėvų tyrą tikėjimą. Kai Teresei buvo ketveri metai, jos mama mirė nuo vėžio. Šeima pesikėlė į Lizje. Kai Teresei buvo devyneri metai, ji labai susirgo ir atsidūrė ant mirties slenksčio. Po netikėto pasveikimo mergaitė galutinai nusprendė pašvęsti savo gyvenimą Dievui ir bažnyčiai karmelitų vienuolyne. Kai Teresei buvo 15 m., 1889 m. ji pirmą kartą pabandė įstoti į vienuolyną, bet vyskupas jai atsakė, motyvuodamas tuo, kad ji per jauna. Nepadėjo ir kelionė į Romą pas popiežių Leoną XIII, bet vyskupas, įsitikinęs, kad Teresės noras nėra momentinis, pakeitė savo sprendimą, ir jos svajonė išsipildė – ji tapo karmelite. Tuo metu dvi jos seserys buvo vienuolės, po kurio laiko į vienuolyną įstojo dar viena sesuo ir jos pusseserė. Po 7 metų Teresė susirgo tuberkulioze. 1897 m. rugsėjo 30 d. ji mirė būdama tik 24 metų, ir liko nutolusio vienuolyno nežinoma vienuolė. Paskutinius gyvenimo metus paskyrė autobiografinei knygai, kur aprašė savo gyvenimą ir samprotavo tikėjimo klausimais. Praėjus metams po mirties, vienuolyno vyresnioji išleido Teresės autobiografiją, pavadintą „Vienos sielos istorija“ tik 2 tūkstančių tiražu. Bet netikėtai knyga tapo labai populiari, tiražai ėjo vienas po kito, episkopai ir Prancūzijos didieji šventikai žavėjosi kartu su paprastais skaitytojais.XX a. pradžioje „Vienos sielos istorija“ buvo išversta į visas didžiausiais Europos kalbas.

 

1907 m. popiežius Pijus X pirmą kartą išreiškė norą, kad Teresė būtu pagerbta. Vienoje iš privačių audiencijų jis žavėdamasis ateitimi ją pavadino „mūsų amžiaus didžiausią šventąja“. Šventoji Teresė iš Lizje 1923 m. balandžio 29 d. buvo beatifikuota ir 1925 m. gegužės 29 d. kanonizuota. 1929 m. atsižvelgus į vis didėjanti piligrimų skaičių prie šventosios kapo Lizje mieste buvo pastatyta Šv. Teresės bazilika. 1997 m. popiežius Jonas Paulius II Mažąją Teresę pavadino Bažnyčios mokytoja. Lietuvoje yra kelios Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčios – Akmenynės, Gulbinėnų, Paveisininkų, Raudondvario ir Sangrūdos.

 

Stai cia galite parsisiusti filma "Šventoji Teresė Iš Karmelio" Filmas - lietuviu kalba

 

http://www.adrive.com/public/f03ac0b6c8e73...e324433c07.html


Namaste forumas http://namaste.eforum.lt/ diskusijos apie gyvenimo prasmę! Mano anketa http://lt.netlog.com/Filosofas

Dalintis šiuo pranešimu


Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susikurkite paskyrą arba prisijunkite, jei norite komentuoti

Komentuoti gali tik registruoti nariai

Susikurkite paskyrą

Prisijunkite prie mūsų bendruomenės.

Užsiregistruoti

Prisijungti

Turite paskyrą? Prisijunkite.

Prisijunkite dabar

×
×
  • Sukurti naują...

Svarbi informacija

Informuojame, kad šiame puslapyje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su Privatumo politika.